ACK IR-Uzaktan Kumandalı Kontrol Üniteleri İle Aydınlatma Sisteminizi Kolayca Kullanın

15.12.2021 Elektrik Dünyası Dergisi, Teknoloji, ACK, ACK IR-Uzaktan Kumandalı Kontrol Üniteleri İle Aydınlatma Sisteminizi Kolayca Kullanın

Tüketici ile üreticinin ürünlerinin buluştuğu showroomlarda ve mağazalarda aydınlatmanın çeşitliliği ve aydınlatma armatürlerinin sayısı oldukça fazla. Bu aydınlatma ünitelerine anahtarlar veya kontrol panolarından ulaşmak ise oldukça güç. Bu tür sorunları ortadan kaldırmak için üreticiler, yıllardır kablolu/kablosuz kontrol üniteleri üretiyor ve bu üniteleri kullananlara pratik kullanım kolaylığı sağlıyorlar. Fakat, bu tür çoklu aydınlatma sistemlerinin olduğu yerlerde bu aydınlatma ünitelerini kontrol eden dijital kontrol panolarının kullanımını öğrenmek bile biraz zaman alıyor. İşte tam bu noktada kablosuz uzaktan kumandalarla çalışan çoklu kontrol üniteleri devreye giriyor. Bu tür kontrol üniteleri birden fazla üniteyi kontrol edebilecek bir şekilde üretildiği ve sıva altı olarak tavana yerleştirildikleri için hem kurulumu kolay oluyor, hem de kullanıcıya rahatlık sağlıyor. Birden fazla çoklu kontrol ünitesinin tek bir kumanda ile çalışması ile ise tüm bir sistemi kontrol etmek oldukça kolaylaşıyor. Gün geçtikçe akıllanan mağaza/depo/showroom/ev/ofis aydınlatma sistemleri artık günlük hayatımızın birer parçası olarak işlerin zor kısmını üstleniyor. Bize ise oturduğumuz yerden tüm aydınlatma sistemini kontrol edebilme yeteneği kazandırıyorlar.

ACK IR Uzaktan Kumandalı Kontrol Üniteleri birbiri arasına minimum 2 metre mesafe bırakılarak tavana sıva altı olarak monte edilebilen ve modern tasarımıyla kullanıldığı alanlara şıklık katan bir ürün. 4 farklı enerji çıkış seçeneği sayesinde kontrol edeceğiniz ışık kaynağı veya benzeri ürünleri gruplandırma veya tek tek kontrol etme imkanı sunuyor.

Kumanda ve alıcı arasında kurulan gelişmiş Kızılötesi teknolojisi sayesinde, tek bir kumanda yalnızca 60 derece algılama açısına girilen alıcıyı kontrol eder, bu sayede kontrol edilmek istenen ışık kaynakları arasındaki kontrol karışıklığını ortadan kaldırır.

Her biri 4 ışık kaynağına bağlı olmak üzere ihtiyacınız kadar üniteyi sisteme entegre edebilir ve tek bir kumandayla tümünü kontrol edebilirsiniz. Açık – Kapalı – Hepsi Açık – Hepsi Kapalı fonksiyonlarına sahip olan uzaktan kumanda, 98 mm’ye 28 mm boyutlarında olan birden fazla kontrol ünitesine kumanda edebilir. AC 110-240 V / 50-60 Hz özelliğine sahip kontrol ünitesi her bir yol için, maksimum 300 W tasarruflu ampul veya maksimum 1500 W enkandesan ampul kullanılabilir. Otomatik kilit Fonksiyonu ile elektrik gücü kesildiğinde anahtar sistemi kapalı duruma gelecektir. Güvenlik ve enerji tasarrufu sağlamak için elektrik gücü geri geldiğinde cihaz, siz çalıştırana kadar kapalı konumda kalacaktır.