Viko Analog Zaman Saati İle Aydınlatma Kontrolü Çok Kolay

9.2.2022 Elektrik Dünyası Dergisi, Teknoloji, Panasonic Life Solutions Türkiye, Viko, Viko Analog Zaman Saati İle Aydınlatma Kontrolü Çok Kolay

Elektrik anahtarı ve priz sektörünün lideri Panasonic Life Solutions Türkiye; Viko markalı Analog Zaman Saati ile, fotosel gibi sensörlere ihtiyaç duymadan ve istenen zamanda aydınlatma sistemlerini uzaktan kontrol etme imkanı sunuyor.

Bahçe sulaması gibi tarımsal faaliyetler, sokak aydınlatmaları, reklam panolarının ve alışveriş merkezlerinin aydınlatılması alanlarında kullanılan Viko Analog Zaman Saatleri; zamanı programlayarak istenilen saatte aydınlatma sistemi kontrolü sağlıyor. Herhangi bir sensöre ihtiyaç duymadan, belirlenen zaman aralıklarında aydınlatma sistemlerini uzaktan kontrol etmek bu ürün ile mümkün kılınıyor.

Ayarlanan programa göre bir sistemi veya cihazın devreye girip çıkmasını sağlayan kumanda elemanlarına sahip Viko Analog Zaman Saatleri, bu özellikleri sayesinde gereksiz enerji harcamalarını ortadan kaldırıyor. Ayrıca sahip olduğu 100 saat rezerv süresi özelliğiyle Analog Zaman Saati’nin tarih ve saat ayarı herhangi bir enerji kesintisinden etkilenmiyor. Böylece daha önceden yapılan program, sistemde bozulmadan sorunsuz çalışmaya devam ediyor.