Simes Aydınlatma’nın En Bağımsiz Üyesi: Très Jolie

8.5.2021 Elektrik Dünyası Dergisi, Teknoloji, TEPTA, Simes Aydınlatma’nın En Bağımsiz Üyesi: Très Jolie

Türkiye’de sadece TEPTA Aydınlatma tarafından temsil edilen, mimari dış mekan aydınlatma endüstrisinin öncülerinden Simes markası,

Très Jolie ürünü ile mobil aydınlatmaya farklı bir boyut kazandırıyor.

Şarj edilebilir pille çalışan Très Jolie, IP65 koruma özelliği ile istenilen her yerde, masa lambası veya yer aydınlatması olarak kullanılabiliyor. Bahçelerde, teraslarda, teknelerde, sahilde veya kamp alanlarında; kısaca açık havada vakit geçirilen her ana eşlik edebilen Très Jolie masa lambası, ufak bir parça değişimi ile ayaklı bir dış mekan aydınlatmasına dönüşme özelliği ile benzerlerinden ayrılıyor.

Ürün, 30 santimetre yüksekliğinde, pilin ve ışık kaynağının bulunduğu şarj edilebilir kafaya mıknatıs ile bağlanmış ince bir alüminyum gövdeden oluşuyor. 15 santimetre çapındaki kolayca çıkarılabilen, alüminyum gövdeye mıknatıs ile tutunan metal taban çıkartılarak istendiğinde yere gömme kazık aparatı ile değiştirilebiliyor. Böylece ürün, ayaklı bir bahçe aydınlatması halini alıyor.

Ürün içerisinde barındırdığı Tunable White (ışık renginin ayarlanabilme) teknolojisi sayesinde, dim edilebiliyor. Bu işlem armatürün kafa kısmındaki dokunmatik sistem ile sağlanıyor. Pratik bir şekilde 2200 Kelvin loşluğundan 3000 Kelvin sıcak ışığa getirebilen 2.5 Watt gücündeki ışık, 4 milimetre kalınlığındaki dokulu ve temperli camdan geçmesine rağmen 124 lümen olarak yayılıyor.

Üstün yaşam döngüsü performansı ve yüksek güvenlik standartları için lityum-iyon olarak seçilen pil, USB kablosu ve içinde bulunan güç kaynağı ile şarj edilebiliyor. Ürün, maksimum ışık yoğunluğunda (3000 Kelvin) 8 saat ve minimum ışık yoğunluğunda (2200 Kelvin) 60 saatin üzerinde kullanılabiliyor.

TEPTA Aydınlatma, teknik ve dekoratif aydınlatma alanında doğru aydınlatma için proje ve kontrollük hizmetleri sunmaktadır. Temsil ettiğimiz markalar ve referansımız hakkında daha detaylı bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin: www.tepta.com