MULTİTEK Apartman Konuşma Sistemlerinde Kapınızı Yüz Tanıma Veya Cep Telefonu İle De Açabilirsiniz

10.6.2022 Elektrik Dünyası Dergisi, Teknoloji, Multitek, MULTİTEK Apartman Konuşma Sistemlerinde Kapınızı Yüz Tanıma Veya Cep Telefonu İle De Açabilirsiniz

Multitek kapı panelleri apartman kapısında güvenliği artırırken, daire sakinlerinin apartmana kolay girebilmesi için birçok çözüm sunuyor!

Cep Telefonu Uygulaması Üzerinden Kapı Açma

Multitek Bulut İnterkom ile sahibi olduğunuz tüm evlerin kapısına canlı olarak bağlanıp, video görüşmesi yapabilir ve dilerseniz apartman kapısını Multitek Cloud uygulaması üzerinden açabilirsiniz. Kapı çaldığında cep telefonu uyarısı daireye tanımlı tüm aile bireylerinin telefonlarına eşzamanlı olarak gelir, hangi aile bireyinin kapıyı cevapladığı bilgisi ve cevapsız çağrılar uyarı olarak gönderilir. Gelen çağrı cep telefonundan yanıtlanabileceği gibi dairede bulunan monitörden de yanıtlanabilir ve kapı açılabilir.

Uygulama garaj kapıları veya onay ile girilmesi gereken iç kapılarda da kullanılarak güvenlik ve konforu artırmaktadır. Kargo, market siparişi geldiğinde daire sakinleri evde olmasa bile dış kapı mobil uygulama üzerinden açılabilmektedir.

Yüz Tanıma İle Kapı Açma

Elleriniz dolu olduğunda veya umumi olarak kullanılan kapı paneline dokunmak istemediğinizde 7" dokunmatik ekrana sahip DIP70 kapı paneline sadece yüzünüzü göstererek kapıyı açabilirsiniz. Yüz tanıma özelliğinin kullanılabilmesi için tüm apartman sakinlerinin kapı paneli üzerinden bir kez yüz verisini tanımlaması gerekmektedir. Yüz verisi DIP70 kapı paneli içinde saklanır, ayrıca bir sunucu, internet veya bilgisayar gerektirmez. Yüz verisi internet ortamında veya farklı bir konumda tutulmadığı için hacklenmelere karşı yüzde yüz güvenlidir. 

Şifre İle Kapıyı Açma

Tüm Multitek interkomlarda her daire kendi kapı açma şifresini belirler. Multitek sistemlerde herkesin bildiği standart fabrika çıkış şifresi bulunmamaktadır. Her daire kendi daire monitörü üzerinden şifresini belirler. Şifre belirlerken ardışık rakamlar veya özel tarihler (örn. 1923, 1453) kullanılamaz.

Proximity Kart İle Kapı Açma

Multitek kapı panellerinde proximity kart ve mifare ile kapıyı kolayca açabilirsiniz. Ortak alanları kullanan görevliler için özel geçiş tanımlamaları oluşturup (örn. kat 5’in temizlik görevlisi) güvenlik konsolundan giriş ve çıkış verilerini kolayca takip edebilirsiniz.