Yale’in En Yeni Akıllı Ev Alarmı, İle Ev Güvenliğini İstediğiniz Gibi Kişiselleştirebileceksiniz

17.7.2021 Elektrik Dünyası Dergisi, Teknoloji, Yale Teknoloji, Alarm, Yale’in En Yeni Akıllı Ev Alarmı, İle Ev Güvenliğini İstediğiniz Gibi Kişiselleştirebileceksiniz, Philips Hue, DIY Week Awards, Amazon Alexa, Google Home, Apple Watch

Yale Sync Akıllı Ev alarmı; akıllı telefonunuz, tabletiniz, akıllı saatiniz veya en sevdiğiniz sesli asistanınızı kullanarak ev güvenliğinizi tamamen kontrol altına alabilmenizi sağlarken, Philips Hue akıllı aydınlatma sistemiyle de entegre çalışıyor.

Yale’in yeni ürünü Sync Akıllı Ev Alarmı ile eviniz korunurken, evde ya da uzakta olsanız bile içiniz rahat olacak. Son çıkan entegrasyonlar sayesinde endişelenmenize gerek kalmadan, ihtiyacınız olan ev güvenliğini istediğiniz gibi kişiselleştirebileceksiniz. Üstelik ek abonelik ücreti ödemenize de gerek kalmayacak.

İngiltere’nin prestijli ödülü DIY Week Awards sahibi akıllı tasarımıyla öne çıkan Yale Sync Akıllı Ev Alarmı “Yılın Güvenlik Ürünü” seçildi.

Amazon Alexa, Google Home, Apple Watch, Philips Hue ve daha birçok sistemle uyumlu olan Sync Akıllı Ev Alarmı, bu entegrasyonlar sayesinde kullanıcılara tam bağlantılı bir akıllı ev deneyimi sunuyor ve evinizin güvenliğini bir üst seviyeye çıkarıyor.

Sync Alarm’ın Philips Hue’nun akıllı ışıkları ile entegrasyonu, hırsızları caydırmak için ışıkları ve sesleri bir araya getirerek fazladan koruma sağlıyor. Alarmı kurarken Philips Hue renkli ortam ışıkları alarmın aktif olduğunu göstermek için yanıyor. Evinize birinin girmesi durumunda, ışıklar kırmızı renkte yanıp sönüyor ve komşularınıza haber veriyor.

Eğer eviniz birkaç katlı ise, üst katta otururken, kısmi etkinleştirme özelliği sayesinde Yale Home uygulamasını veya istediğiniz sesli asistanı kullanarak alt kattaki alarmı aktif hale getirebilir ve evinizin farklı odalarında olup bitenden haberdar olabilirsiniz. Beklenmeyen bir şey olduğunda alarm tetikleniyor ve telefonunuza gelen uyarı sayesinde bilgilendiriliyorsunuz. Yale Home Uygulamasında aktifleştirme, devre dışı bırakma, kısmi etkinleştirme ve alarmınızın durumunu kontrol edebilme özelliği bulunuyor.

Kutuda kullanıma hazır aksesuarları bulunan Sync Akıllı Ev Alarmı’nın kurulumu çok kolay. Kullanıcılar vida kullanmaya gerek kalmadan, evlerine en uygun olan aksesuarları satın alarak alarm sistemlerini genişletebiliyorlar. Tek bir sisteme 40'a kadar aksesuar ekleme özelliği bulunan Sync, kullanıcılarına kişiselleştirilmiş güvenlik deneyimi sunuyor.

Ev sahipleri, Sync'in 200m gelişmiş kablosuz menzilinden yararlanarak evin dışındaki garaj gibi binaları da koruma altına alabiliyorlar. Konum belirleme özelliği, kullanıcının GPS konumuna bağlı olarak farklı alarm işlevlerini harekete geçiriyor. Örneğin, kullanıcılara evden çıkarken alarmı kurmalarını hatırlatarak günlük hayatlarında da akıllı güvenlik sağlıyor.

Yale Akıllı Kapı Kilitleri* ve İç ve Dış Mekan Kameraları ile entegre olmasının yanı sıra Yale Home uygulamasıyla da kontrol edilebilen Sync, tam bir Akıllı Ev deneyimi fırsatı sunuyor.

“Türkiye’de yalnızca YDM3168 Dijital Monoblok ile entegrasyon mevcuttur ve kullanım için Sync Alarm Kilit Modülü gereklidir.”