Multibus Diyafon Sistem ile Davetsiz Misafirlere Geçit Yok

7.8.2021 Elektrik Dünyası Dergisi, Teknoloji, Multitek, Multibus Diyafon Sistem ile Davetsiz Misafirlere Geçit Yok

Multitek Elektronik tarafından geliştirilen Multibus Diyafon Sistem; daire monitörleri, kapı paneli ve adaptörden oluşur. Kurulumu ve kullanımı kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlanan sistem ile apartmanlar her zaman güvende!

Elektrikçi dostu kurulum ve tesisat yapısı:

Multibus sistem bina içinde kurulu mevcut kablolama veya yeni çekilecek DT8 / CAT5 kablo ile çalışır. Sistem kurulumunda zil dönüş kablolarına veya görüntü nakli için koaksiyel kabloya ihtiyaç yoktur.

Sistem kurulumu ister tek daire olsun ister çok binalı site olsun çok kolaydır. Kurulum ve montaj ustası tek başına bile sistemi kurabilir. İki kanallı ses bağlantısı yeterli olmadığında, sisteme santral ilave ederek konuşma kanal sayısı artırılabilir ve bu sayede istenilen sayıda güvenlik ve sosyal tesis telefonu bağlanır.

Kurulumda sorun yaşanan durumlarda ise Multitek Destek Hattı 444 16 23 her zaman hizmet vermektedir.

Özgün tasarıma sahip farklı boyut ve özellikte monitör opsiyonları:

Multibus sistemde her daire farklı bir monitör tipi kullanabilir. Monitörler 4.3” ve 7” ekran genişliğine sahip olup, dokunmatik butonlu ve dokunmatik ekranlı opsiyonlar bulunmaktadır. Tüm monitörler mükemmel görüntü ve ses kalitesine sahiptir. Görüntülü monitöre ihtiyaç duymayan daire sakinleri dilerse aynı sistemde görüntüsüz daire cihazı da kullanabilir.

Tüm Multitek monitörler bas konuş gerektirmeyen eller serbest özelliğine sahiptir.

Dokunmatik ekrana sahip olan MBT-70 ürününde ayrıca otomasyon opsiyonu ve İngilizce, Rusça dil desteği ve asansörü daire monitöründen kata çağırma özelliği bulunmaktadır.

Her hava şartına uygun kapı panelleri:

Tüm Multitek kapı panelleri IP65 toz ve su koruma seviyesine sahip olacak şekilde Multitek Ar-Ge Merkezi tarafından tasarlanır. Bu sayede nem, toz, sıvı teması kapı panelinin çalışma performansını etkilemez.

Kapı panelleri rahat okunabilir geniş ekrana sahiptir, kartlı ve şifreli geçiş opsiyonları bulunmaktadır.

Her daire kendi şifresini belirler:

Apartman güvenliğini artırmak için her daire kendi şifresini belirler. Tüm davetsiz misafirlerin bildiği ortak bir şifre yoktur. Şifrenin belirlenmesi için hem monitör hem kapı paneli tarafında işlem yapmak gerekir, sadece kapı paneli üzerinden şifre değiştirilemez.

Özgün tasarıma sahip, mükemmel görüntü ve ses kalitesine sahip Multibus Diyafon Sistem ile davetsiz misafirlere geçit yok!