LED Aydınlatma Armatürlerinde Yenilikçi Bir Tasarım: UltraSlim LED Backlight Armatürlerimiz

1.4.2021 Elektrik Dünyası Dergisi, Teknoloji, ACK Teknoloji, LED Aydınlatma Armatürlerinde Yenilikçi Bir Tasarım: UltraSlim LED Backlight Armatürlerimiz, Abdullahoğlu Elektrik

LED aydınlatma çözümleri günümüzde artık her alanda klasik LED'li olmayan armatürlerin yerini almış bulunmakta. Buna mukabil LED, kendi başına noktasal bir ışık kaynağı olduğundan LED’in keskin ve göz kamaştıran ışık kaynağına uzun süreli olarak bakmak zamanla görme bozukluklarına neden olabilmektedir. Bunu önlemek için bilhassa ofis, iş yeri, bankalar, kamu binaları, hastaneler, dinlenme alanları gibi insanların yoğun kullandığı alanlarda aydınlatma tasarımının da insan gözüne zarar vermeyecek şekilde tasarlanması ve uygulanması gerekmektedir.

Öte yandan bu tür yapılarda, hem uygulama kolaylığı hem de kurulum maliyetleri açısından ideal bir çözüm olduğundan, karo (taşyünü) ve clip-in geçmeli tavan sistemleri de yaygın olarak kullanılmaktadır.

En yaygın ölçü olarak da 60cm’ye 60cm ve 30 cm’ye 30cm ebatlarındaki kare armatürler bu tür tavanlarda temel aydınlatma çözümü olarak tercih edilmektedir.

Abdullahoğlu Elektrik olarak tüm bu ihtiyaçları göz önüne alan ve kamaşma yapmayan İnce LED Panel ve LED Backlight armatür çözümlerimizi yıllardır müşterilerimize sunmaktayız.

LED teknolojisinin ilerlemesiyle birlikte müşterilerimizden, giderek daha zarif ve daha ince LED armatür çözümleri talep edilmekteydi.

Biz de çalışmalarımızı bu yönde yoğunlaştırarak sadece 2,5cm derinliğinde olan (60 x 60 cm ve 30 x 30 cm ebatlarında) yeni LED Backlight armatürlerimizi geliştirdik ve üretimine başladık.

LED Backlight armatürlerimiz gerek karo (taşyünü) tavana, gerek clip-in tavana, gerekse de opsiyonel aparatıyla sıva üstü tavana kolayca monte edilebilmektedir.

Sadece 2,5cm kalınlığındaki ince ve soft tasarımı, kamaşma yapmayan opal difüzörleri, homojen ve yüksek ışık verimi ürünümüzün temel karakteristik özelliklerini oluşturmaktadır.

Ürünlerimize opsiyonel olarak DALI sürücü ve Acil durum aydınlatma kiti de uygulanabilmektedir.

Ürünlerimiz %100 yerli üretim ile kendi tesislerimizde üretilmekte, ayrıca CE standartlarının emrettiği tüm güvenlik testlerinden geçirilerek siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır.

Ürünlerimizi uzun yıllar güvenle kullanmanız dileğiyle.