Uykudayken Yangından Nasıl Korunulur

5.5.2021 Elektrik Dünyası Dergisi, Teknoloji, Mavili Teknoloji, Uykudayken Yangından Nasıl Korunulur , MaxLogic

Maxlogic Akıllı Adresli Çevrimden Beslemeli Soket Altı Siren / Flaşörlü Sirenler, santrallerden gelen yangın alarmının sesli ve ışıklı bildirimini sağlamak için kullanılmaktadır.

Otel odaları, yatakhaneler, yurtlar, misafirhaneler gibi insanların uyumak için kullandığı mahallerde olası bir yangın tehdidi karşısında konukların uyandırılması hayati önem taşımaktadır. Bu sebeple uyarıcıların mahalin kullanım amacına uygun projelendirilmesi gerekmektedir. Uyarıcı olarak tercih edilen soket altı siren / flaşörlü sirenlerin projelendirmesinde, mahal özelliklerine göre yangın alarm ses seviyesinin en az 65dB(A) olmasına veya ortamda 30 saniyeden daha uzun süren bir gürültü söz konusuysa bu gürültüden 10dB(A) daha yüksek olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Verilen sesli alarmın herkes tarafından duyulabilmesi için 500Hz ile 2000Hz frekans aralığında olmasına ve yangın alarm ses seviyesinin insanların bulunabildiği noktalarda 120dB(A)’i geçmeyecek şekilde olmasına özen gösterilmelidir. Özellikle uyuyan insanların uyandırılması amaçlandığında yangın alarm ses seviyesi yatak ucunda en az 75dB(A) olmalıdır.

Tüm bu ihtiyaçlar doğrultusunda Mavili Elektronik A.Ş. 32 yılı geçen sektör tecrübesi ile söz konusu iç mekânlarda kullanılması adına Maxlogic Akıllı Adresli Çevrimden Beslemeli Soket Altı Siren / Flaşörlü Sirenler’i üretmiştir. Bu ürünler, santrallerden gelen yangın alarmının sesli veya sesli ve ışıklı bildirimini sağlamaktadır. Maxlogic Akıllı Adresli Çevrimden Beslemeli Soket Altı Siren / Flaşörlü Sirenler EN54-14 Standardına uygundur. Ürünün geliştirilmesinde yangın ikazının sesli olarak mahalde verilebilmesi için aranan özelliklere dikkat edilmiştir.

Maxlogic & Mavigard serisi akıllı adresli yangın alarm dedektörleri ile uyum içerisindeki Maxlogic Akıllı Adresli Çevrimden Beslemeli Soket Altı Siren / Flaşörlü Sirenler; VIP haberleşme protokolü ile çalışmaktadır. Üstün çalışma performanslı bu ürünler, adresli dedektörlerin altına takıldığından kolay montajlanan estetik tasarıma sahiptir.

Maxlogic Akıllı Adresli Çevrimden Beslemeli Soket Altı Siren / Flaşörlü Sirenler, enerjisini çevrim hattından almaktadır. EN 54-3 ve EN 54-23 standardına uygun olarak yüzey montaj teknolojisiyle üretilmektedir. Sebep-sonuç senaryolarında çalışacak şekilde programlanabilen soket altı siren / flaşörlü sirenlerin 8 adet ton seçeneği ve ses yükseklik kontrolü bulunmaktadır. 1 Hz flaş hızı ve Yüksek 85dB ± 6dB / Düşük 75dB ± 6db ses şiddeti ürünün performansı açısından dikkat çekici özellikleri arasındadır. Çalışma sıcaklığı  -10°C - +55°C arasında olan Maxlogic Akıllı Adresli Çevrimden Beslemeli Soket Altı Siren / Flaşörlü Sirenler, IP 21C koruma sınıfındadır.

Maxlogic Akıllı Adresli Çevrimden Beslemeli Soket Altı Siren / Flaşörlü Sirenler yangın olayını önceden bildirerek, can ve mal güvenliğini sağlamada oldukça önemli bir rolü üstlenmektedir. Mavili Elektronik A.Ş.’nin sektör tecrübesi ve ihtiyacı doğru şekilde tanımlayan, buna yönelik çözümler üreten teknik altyapısı sayesinde uykunuzda da kendinizi güvende hissedebilirsiniz.