ACK’dan Lineer Aydınlatma Sistemleri

29.5.2021 Elektrik Dünyası Dergisi, Teknoloji, ACK Lineer, ACK’dan Lineer Aydınlatma Sistemleri

LED aydınlatma çözümleri günümüzde artık her alanda klasik LED'li olmayan armatürlerin yerini almış bulunmakta. LED armatürlerin bizlere sağladığı tasarım alternatifleri, aydınlatma armatürlerindeki çeşitliliği bir hayli zenginleştirmektedir.

Bu noktada lineer LED aydınlatma armatürleri mimari aydınlatmanın en yaygın aydınlatma seçeneklerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

LED lineer armatürler mimari uygulamalarda yaygın olarak 40mm ince, 56 mm orta ve 76 mm geniş profil genişliklerinde tercih edilmektedir.

Lineer armatürlerin en temel özelliği ise ister standart boylarda istenirse de eklenebilirlik fonksiyonuna sahip olarak kesintisiz ışık bantları şeklinde üretilebilmesidir. Lineer aydınlatma armatürleri birbiri ardına eklenerek kesintisiz şekilde 100 metreyi aşan lineer ışık hatları elde etmek mümkündür.  

Aynı zamanda bu profilleri uygun açılarda keserek çok çeşitli geometrik şekillerde aydınlatma desenleri elde etmek mümkündür.

Öyle ki, lineer armatürleri dilerseniz yukarıdaki örnek resimdeki gibi T, L ve X formlarında tasarlamak veya aşağıdaki resimdeki gibi çokgen formlarda, kare ve dikdörtgen formlarda ya da bunların bir karması şeklinde tasarlamak mümkündür. Bu da mimarlara daha verimli ve daha yenilikçi aydınlatma tasarımları yapma imkanı sağlamaktadır.

ACK eklenebilir lineer aydınlatma sistemleri, modüller arası birleşimi hem mekanik olarak kesintisiz görünümde birleştirerek görsel bir kusursuzluk sunar. Hem de modüller arası elektriksel bağlantıyı kilitlemeli konnektörlerle yaparak elektriksel güvenliği de en üst seviyede sağlar. Bu sayede sahadaki tesisat işçilikleri de minimuma inmektedir.

Ürünlerimizi opsiyonel olarak Trifaze tesisatlı, istenirse DALI sürücülü veya acil durum aydınlatma kitli olarak da üretebilmekteyiz.

LED Lineer aydınlatma ürünlerimiz TSE sertifikalı olarak, %100 kendi tesislerimizde yerli üretilmekte, ayrıca CE standartlarının emrettiği tüm güvenlik testlerinden geçirilerek siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır.

CE Elektriksel güvenlik testleri hem her bir lineer modül için %100 yapılmakta, hem de sistemin sahada çalışacağı şekilde birleşik olarak da ayrıca test edilmektedir. Bu ilave test sistematiği sahada sürprizlerle karşılaşma riskini de tümüyle ortadan kaldırmaktadır.