Simes’in İlk Dekoratif Dış Mekan Aydınlatma Serisi: BELL

3.5.2022 Elektrik Dünyası Dergisi, Teknoloji, Tepta, Simes’in İlk Dekoratif Dış Mekan Aydınlatma Serisi: BELL

Simes, Bell ile antik bir nesne olan çanı, çağdaş bir yaklaşımla yorumlayarak zarif ve minimal silüetli dekoratif dış mekan aydınlatmasına dönüştürdü.

Özgün malzemeler ve sıcak renklerin birleşimi ile karakterize edilen bu dış mekan aydınlatma çözümü, tasarımı ile tarihi evlerden modern villalara tüm mekanlara uyum sağlıyor.

Bell serisi zarafetini, bronz birleşim parçaları ile zenginleştirilen kıvrımlı alüminyum formundaki renklerin ve malzemelerin uyumlu birleşiminden alıyor. Bu dekoratif elemanlar, ürüne dayanıklılık sağlayan ve ürünün ömrünü uzatan koruyucu şeffaf bir tabaka ile kaplanıyor.

Bell serisi, aynı zarif kıvrımlara sahip olan Minibell ve Bell olmak üzere iki farklı boyutta sunuluyor. Serinin duvar aydınlatması Minibell ve Bell boyutlarında olabilirken, tavan ve sarkıt versiyonları Bell boyutunda, yeşil alanlar için geliştirilen bollard versiyonu Minibell boyutunda peyzajı mimari ile bütünleşerek aydınlatıyor.

Bell ve Minibell, 3000 Kelvin'de 10.3 Watt ve 20.4 Watt gücüne sahip, 669 lümen ve 1079 lümen ışık yayan Mid-Power LEDler içeriyor.

Bell ve Minibell duvar aydınlatmaları ister klasik ister modern çizgilerde olsun tüm cepheleri sıcak ve davetkar homojen bir ışık ile aydınlatıyor. İki versiyon da konforlu bir aydınlatma için ışık huzmesini aşağıya yönlendiren kavisli bir kol ile monte ediliyor.

Bell tavan aydınlatmasının ayarlanabilir kablo veya sabit kol montaj seçenekleri bulunuyor. Böylece ürün, dış mekanın gerektirdiği koşullara uygun hale gelebiliyor. Özellikle kablo ile sarkıtılan Bell, tek veya uzak elektrik çıkışına sahip verandalar ve kulübeler için çözüm olarak sunuluyor.

Minibell bollard ise aynı zarafet ile yeşil alanları aydınlatıyor. 70 cm ve 90 cm şeklinde iki farklı yükseklik alternatifiyle sunulan Minibell Bollard, yürüyüş yollarını, çalıları ve özel bahçelerin dekoratif unsurlarını 20° eğimli ışık açısı ile gizemli bir şekilde aydınlatıyor.

Türkiye’de TEPTA Aydınlatma tarafından temsil edilen dış mekan aydınlatmanın lider markası Simes'in tüm ürünlerine websitesinden erişilebiliyor: www.tepta.com