Eaton, Hızlı ve Bakım Gerektirmeyen Anahtarlama için Yeni HLR Yarı İletken Rölelerini Tanıttı

5.4.2022 Elektrik Dünyası Dergisi, Teknoloji, Eaton Teknoloji, Eaton, Hızlı ve Bakım Gerektirmeyen Anahtarlama için Yeni HLR Yarı İletken Rölelerini Tanıttı

Gü. yönetimi şirketi Eaton, servis ömrü ve yüksek anahtarlama hızına ihtiyaç olan uygulamalar için yeni HLR yarı iletken rölelerini (Solid State Relay) pazara sundu. Yeni ürün yelpazesi, Eaton'ın elektromekanik şalt çözümleri portföyünü genişletiyor. Basit gü. kontakörlerinden, zorlu uygulamalar için frekans konvertörlerine kadar Eaton her türdeki anahtarlama görevi ve karmaşıklık düzeyi için doğru çözümü sunuyor.

Yarı iletken rölelerinin aşınabilecek hareketli parçaları veya kontakları olmadığından, Eaton'ın HLR serisi ürünleri bakım gerektirmez ve son derece uzun bir servis ömrüne sahiptir. Bu röleler ayrıca darbelere karşı çok dirençlidir ve bu nedenle mobil cihazlar da dahil olmak üzere zorlu ortamlarda kullanıma uygundur. Yarı iletken rölelerinin diğer avantajları, özellikle hızlı ve güvenilir anahtarlama sağlayan kısa tepki sürelerine sahip olmasıdır. Bu, yüksek anahtarlama frekanslarının bile sorunsuz bir şekilde uygulanabileceği anlamına gelir. Bu nedenle yarı iletken röleler, plastik, ambalaj ve gıda işleme endüstrilerindeki ısıtma elemanlarının hassas bir şekilde anahtarlanması için sıklıkla kullanılır. HLR serisi yarı iletken röleler düşük seviyede elektriksel ve akustik gürültü ürettiğinden, tıbbi ekipman veya bina otomasyon sistemleri gibi gürültüye duyarlı uygulamalarda kullanım için idealdir.

Eaton'ın HLR serisi, örneğin motor kontrol uygulamaları için de kullanılabilen tek fazlı cihazları (15 A'dan 40 A'e kadar nominal akımlara sahip) ve üç fazlı cihazları (20 A'dan 30 A'e kadar nominal akımlara sahip) kapsar. Entegre soğutucu sayesinde hemen kullanıma hazır hale gelirler. 25 A'dan 125 A'e kadar nominal akım aralığındaki HLR serisi ürünler, soğutucuların kolay takılmasını sağlayan ve yaygın olarak kullanılan Hockey-Puck tasarımına sahiptir. Özel gövdeli HLR serisi ürünler termal pedlerle donatılırken, entegre varistor ile aşırı gerilim koruması sağlanır.

Kompakt tasarımı ile HLR serisi, Eaton'ın ürün portföyüne sorunsuz bir şekilde uyum sağlar. 17,5 mm montaj genişliği, Eaton'ın motor koruyucu devre kesicileri ve minyatür devre kesicilerine karşılık gelir ve böylece kontrol panosu içinde ve DIN raylarında yer tasarrufu sağlar. Yeni HLR yarı iletken röleleri, EMEA ve Kuzey Amerika pazarları (CE, UL / CSA) için gerekli tüm sertifikalara sahiptir ve Q1 2022'den itibaren satışa sunulmuştur. Daha fazla bilgi için www.eaton.com adresini ziyaret edin. Bizi Twitter ve LinkedIn hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.