Schneider Electric Yüksek Düzeyde Verimlilik ve Dijital Dünyaya Uyum İçin Yeniden Tasarlanan ComPacT Şalter Serisini Tanıttı

18.12.2021 Elektrik Dünyası Dergisi, Teknoloji, Schneider Electric, Schneider Electric Yüksek Düzeyde Verimlilik ve Dijital Dünyaya Uyum İçin Yeniden Tasarlanan ComPacT Şalter Serisini Tanıttı

Schneider Electric ComPacT TM şalter ailesinin sektördeki öncü konumunu, yeni ve sade kablosuz bağlantı özellikleri ve ergonomik iyileştirmeler ile daha da sağlamlaştırmaya hazırlanıyor.

•Yeni ComPacTTM şalter ailesi önceki modelleriyle aynı kasa öçülerine sahip, dolayısıyla eski ürünleri kolayca yenilemeye imkan veriyor.

•IoT’ye hazır kablosuz yardımcı donanımlar ve tak-çalıştır modüller sayesinde veriler kullanıcılara kolay bir şekilde sunuluyor.

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde lider olan Schneider Electric, yaptığı açıklamayla ComPacT™ şalter ailesinin yeni neslininin Türkiye’deki kullanıcıların beğenisine sunulduğunu duyurdu. Önceki modellerin kasa boyutlarını koruyan yeni tasarımıyla ComPacT™ şalterler, sahada operasyonel mükemmelliği ve bakım faaliyetlerinin büyük ölçüde basitleştirilmesini hedefliyor.

ComPacT™ serisi ürünler dijital bağlantıya hazır bir şekilde geliyor ve ürünün “tak-çalıştır” aksesuarları şalterin ileri seviye izleme özelliklerini önemli ölçüde geliştiriyor. Yeni serinin öncekilerle aynı kasa boyutunda olması halihazırda kullanımdaki şalterlerin kolay, hızlı ve optimum maliyet ile yenilenebilmesini sağlıyor. Bu sayede mevcut sistemlere yeni ComPacT™ şalterlerin dijital zekasını kolayca eklemek mümkün.

Basitleştirilmiş kablosuz bağlanabilirlik özelliği yeni ComPacT™ serisinin montajı aşamasında ve kullanım sürecindeki bakım ve özelliklerinin yükseltilmesi ihtiyaçlarında devrim olarak nitelendirilebilecek üstün bir deneyim sunuyor. Yeni kablosuz yardımcı donanımlar ise kullanıcılara elektrik dağıtım sistemine dair kapsamlı bilgiler sunarak sistem kaynaklı kesintileri önlemelerine, enerji sürekliliğini en üst düzeye çıkarmalarına olanak sağlıyor. Bu gelişme IoT çağında nasıl çalışacağımızı tanımlıyor: Kullanıcı sistemini sürekli olarak izleyebilir ve elindeki veriyi sorun gördüğü alanlarda karar alıp aksiyona geçmek için kullanabilir.

Üründeki önemli bir diğer yenilik ise yarı şeffaf ön kapak kullanımı. Bu tasarım yeniliği sayesinde şalterde hangi yardımcı donanımların olduğunu ve doğru konumda olup olmadıklarını sadece dışarıdan bakarak görmek mümkün.

Schneider Electric’in güvenilir, uzun ömürlü ve hızlı kablo bağlantıları için geliştirdiği EverLinkTM bağlantı sistemi ComPacT™ serisinde de sunulmakta. Ayrıca DIN ray bağlantı opsiyonu da bulunmaktadır.

Kapsamlı ARGE çalışmaları ve yatırımları neticesinde piyasaya sürdüğü yeni nesil ComPacT™ şalterler ailesi ile Schneider Electric, pano imalatçısı iş ortaklarının “mükemmel” elektrik dağıtım panoları üretmelerine ve sektörün en iyiler ligindeki yerlerini sağlamlaştırmalarına olan sürekli ve kararlı desteğini birkez daha gösteriyor.