Arma Kontrol, Sektöre Yön Vermeye Devam Ediyor

4.10.2021 Elektrik Dünyası Dergisi, Teknoloji, Arma Kontrol, Arma Kontrol, Sektöre Yön Vermeye Devam Ediyor

Arma Kontrol sektörde bir ilke daha imza atarak yüzde 100 yerli Darbelere Dayanıklı Kırılmaz Kapaklı Bariyer Sistemi üretti

Arma Kontrol’ün geliştirdiği, yüzde 100 yerli Darbelere Dayanıklı Kırılmaz Kapaklı Bariyer Sistemi, tüm ünite ve elektrik aksamının, sistemin içerisinde yer almasından dolayı, darbe ve iklim koşullarına karşı üstün bir dayanıklılık göstertiyor. Tasarımı, Ar-Ge’si, üretimi ve dayanıklılığı tamamen Arma Kontrol mühendisleri tarafından yapılan patentli teknoloji, bariyer ve güvenlik sistemlerinde en çok tercih edilen ürünlerin başında geliyor.

Tamamı Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibiyle çalışmalar yürüten Arma Kontrol, Ar-Ge ve inovasyonu odağına alarak, ‘’Darbelere Dayanıklı Kırılmaz Kapak’’ üretti. Her türlü darbeye karşı üstün bir güvenlik anlayışı sunan ve yüksek riskli alanların güvenliği için geliştirilen ‘’Darbelere Dayanıklı Kırılmaz Kapak Sistemi’’, tüm aksamının ünitenin içinde yer almasıyla, darbe ve iklim koşullarına gösterdiği üstün performansla dikkat çekiyor. Bariyerin etrafını saran kırılmaz kapağa balyoz darbeleri dahi zarar veremiyor, darbeler sistemin çalışmasına kesinlikle engel olmuyor.

Özel olarak üretiliyor

Askeri ve emniyet kurumlarının yanı sıra holding, havaalanları, petrol sahaları, cezaevleri gibi yüksek riskli alanların araç giriş çıkış kontrolü için geliştirilen bariyer sistemleri, istenilen ölçülere göre özel olarak üretilebiliyor. Hidrolik prensibiyle güvenli bir geçiş sağlayan bariyer, mobil uygulama, plaka tanıma sistemleri, OGS-HGS, kart okuyucular ile de entegre şekilde çalışabiliyor.