Orkun Kan: 'Gewiss’in Kaliteli Ürünleri Ege ve Akdeniz Bölgesinin En Prestijli Projelerinde Tercih Ediliyor'

9.7.2021 Elektrik Dünyası Dergisi, Röportaj, Gewiss Elektrik, Orkun Kan, Gewiss’in Kaliteli Ürünleri Ege ve Akdeniz Bölgesinin En Prestijli Projelerinde Tercih Ediliyor

Dünya elektrik ve aydınlatma sektörünün önde gelen üreticilerinden Gewiss’in  Ege ve Akdeniz Bölge Satış Yöneticisi (Aegean & Mediterranean Sales Maneger) Orkun Kan ile Gewiss Türkiye’nin Ege ve Akdeniz Bölgesi’nde gerçekleştirdiği faaliyetleri içinde bulunduğu projeleri konuştuk.

Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

1984 İzmir de doğdum, İzmir ‘de ikamet etmekteyim. Eğitim hayatımı işletme mezunu olarak tamamladıktan sonra, ilk günkü heyecanımı hala sıcak tuttuğum Satış Sektöründeki Kurumsal deneyimlerimin 15.yılına geldim. 2011 Yılında girdiğim Elektrik Sektöründe ise Gewiss Türkiye bünyesinde 4. yılımı bitirmekte olduğum Ege Akdeniz Bölge Satış Yöneticiliğini sürdürmekteyim.

Ege ve Akdeniz Bölgesinde tüketicilerin Gewiss ürünleri ile ilgili tepkileri ne yönde?

Ülkemizin turistik açıdan oldukça kıymetli sahil şeridinde yer alan Ege ve Akdeniz Bölgemiz, her geçen gün prestijli yeni yapılar kazanmaktadır. Bu yeni projeler hem bölgemizi kalkındırmakta hem de sosyo-ekonomik açıdan değer katmaktadır. Müşterilerimiz bu değerli yapılarında Gewiss’in kaliteli ve özel tasarımlı ürünlerini kullanmaktan mutluluk duymaktadırlar.

Müşteriler projelerinde neden Gewiss’in ürünlerini tercih etmeliler?

Müşterilerimiz öncelikli olarak markamızı güvenilir çözüm ortağı olarak görmektedir. Gewiss olarak misyon edindiğimiz sorunsuz hizmet anlayışı  ile müşterilerimize  kalite güvencesi ve zaman tasarrufu sağlamaktayız.  Bunun yanı sıra proje bazlı özel tasarım çalışmalarımız da müşterilerimizi ayrıcalıklı hissettiren diğer bir özelliğimizdir.

Gewiss’in üretimini gerçekleştirdiği ürünler ağırlıklı olarak ne tür projelerde kullanılıyor?

Ürün gamımız neredeyse her türlü projeye uygun ürünleri kapsamaktadır. Sanayi ve üretime yönelik endüstri ürün gruplarımız ve Şalt ürünlerimiz, İnşaat sektöründe elektrik alt yapı ve üst yapısında kullanılan plastik ürün gruplarımız, anahtar prizlerimiz, bina otomasyon ürünlerimiz ile aydınlatma kanalımızda kamu olarak tünel, alt geçit, sokak ve stadyum projelerinde, özel sektörde Endüstriyel tesis aydınlatma alanlarında ve son olarak teknolojinin getirdiği E Mobility Elektrikli araç şarj istasyonlarımızı tesislerinde ve projelerinde yoğunlukla tercih etmektedirler.

Gewiss’in bulunduğu ülkelerde aydınlatma başta olmak üzere ciddi projelere imza attığını biliyoruz. Gewiss Türkiye’nin ülkemizde gerçekleştirdiği projeler hakkında okuyucularımıza neler söylemek istersiniz?

Ülke bazında fazlasıyla İnşaat sektörü, Endüstriyel ve kamu alanlarında sayısız referanslarımız mevcuttur. Ege ve Akdeniz Bölgesi’nde ise prestijli Marinalardan biri olan Marintürk Marina’ da yat misafirlerinin Elektrik ve su ihtiyaçlarını karşıladığımız pedestal ürün gruplarımız ile hem güvenliği, hem de ihtiyaçları karşılamaktayız.  Aydınlatma kanalında özellikle İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir alt geçitlerinin tamamı Gewiss ile aydınlanmaktadır. Ayrıca anahtar priz ürünlerimiz ile yükselen değerler de İzmir kulelerinden Katal İnşaat Port Marin projesin de, Bodrum’un en özel koylarından Demirbükü’nde Mesa İnşaat’ın yaptığı Mesa Mesken Demirbükü projesinde kullanılmıştır. Otel projesi olarak da Ülkemizde Hilton grubunun en değerli ve önemli losyonundaki Hilton Dalaman Gölevleri KNX alt yapısı ile aydınlatma, iklimlendirme otomasyonu kullanılmıştır.

Bildiğimiz kadarıyla Gewiss müşterinin ihtiyacına uygun çözümler ve projelerde gerçekleştiriyor bize kısaca bu süreçle ilgili neler söylemek istersiniz?

Her bir yatırım projesi kendine has özellikler taşımaktadır. Bizler Gewiss olarak tüm ekibimiz ile bu projelerde ihtiyaçları karşılarken müşterilerimize maksimum seviyede fayda sağlama, projeye özgü mimari tasarımlar üretmeyi vizyon edinmiş bulunmaktayız. Önerdiğimiz özel tasarım ürünler ile yatırım maliyetlerini kazanç olarak geri dönüştürmekteyiz. Dünyada ve ülkemizde en önemli konulardan biri olan enerji tüketimini minimum seviyede tutarak çözüm üretmek Gewiss olarak prensibimizdir.

Gewiss’in Ege ve Akdeniz Bölgesinde gerçekleştirdiği projeler var mı? Varsa kısaca bize bu projelerden bahseder misiniz?

Ege ve Akdeniz Bölgesi’nde Akıllı Bina Otomasyon ve E Mobilty Joinon elektrikli araç şarj ürünleri anlamında düzenlediğimiz eğitimlerimiz hız kesmeden devam etmektedir. Bu projeler kapsamında müşterilerimize ihtiyaçlarına yönelik ürünlerimiz ile hizmet vermek için bölgemizdeki çözüm üreten ekip sayımızı çoğaltarak daha fazla müşterimize ulaşmayı hedeflemekteyiz.