Uykudayken Yangından Nasıl Korunabiliriz?

4.4.2023 Elektrik Dünyası Dergisi, Makale, Maxlogic & Mavigard, Uykudayken Yangından Nasıl Korunabiliriz?

Maxlogic Akıllı Adresli Çevrimden Beslemeli Soket Altı Siren / Flaşörlü Sirenler, santrallerden gelen yangın alarmının sesli ve ışıklı bildirimini sağlamak için kullanılmaktadır. Otel odaları, yatakhaneler, yurtlar, misafirhaneler gibi uyunan mahaller başta olmak üzere iç mekân kullanımında tercih edilmektedir. Ürünün tasarımında EN54-14 Standardına göre; yangın ikazının sesli olarak mahalde verilebilmesi için aranan özelliklere dikkat edilmiştir.

Yangın ve gaz algılama sistemlerinin projelendirmesi gerçekleştirilirken, yangın alarm ses seviyesi en az 65dB(A) olmasına veya ortamda 30 saniyeden daha uzun süren bir gürültü söz konusuysa bu gürültüden 5dB(A) daha yüksek olmasına dikkat edilmelidir. Verilen sesli alarmın herkes tarafından duyulabilmesi için 500Hz ile 2000Hz frekans aralığında olmasına ve yangın alarm ses seviyesi insanların bulunması mümkün olan noktalarda 120dB(A)’i geçmeyecek şekilde olmasına özen gösterilmelidir. Özellikle uyuyan insanların uyandırılması amaçlandığında yangın alarm ses seviyesi yatak ucunda en az 75dB(A) olmalıdır.

Maxlogic & Mavigard serisi akıllı adresli yangın alarm dedektörleri ile uyumlu soket altı siren / flaşörlü sirenler VIP haberleşme protokolü ile çalışmaktadır. Üstün çalışma performanslı bu ürünler, adresli dedektörlerin altına takıldığından kolay montajlanan estetik tasarımlı ürünlerdir.  

Maxlogic Akıllı Adresli Çevrimden Beslemeli Soket Altı Siren / Flaşörlü Sirenler, enerjisini çevrim hattından almaktadır. EN 54-3 ve EN 54-23 standardına uygun olarak yüzey montaj teknolojisiyle üretilmektedir. Sebep-sonuç senaryolarında çalışacak şekilde programlanabilen soket altı siren / flaşörlü sirenlerin 8 adet ton seçeneği ve ses yükseklik kontrolü bulunmaktadır. 1 Hz flaş hızı ve Yüksek 85dB ± 6dB / Düşük 75dB ± 6db ses şiddeti ürünün performansı açısından dikkat çekici özellikleri arasındadır.

Çalışma sıcaklığı  -10°C - +55°C arasında olan Maxlogic Akıllı Adresli Çevrimden Beslemeli Soket Altı Siren / Flaşörlü Sirenler, IP 21C koruma sınıfındadır.

Maxlogic Akıllı Adresli Çevrimden Beslemeli Soket Altı Siren / Flaşörlü Sirenler yangın olayını önceden bildirerek, can ve mal güvenliğini sağlamada oldukça önemli bir rolü üstlenmektedir. Mavili Elektronik A.Ş.’nin otuz yılı aşan sektör tecrübesi ve ihtiyacı doğru şekilde tanımlayan, buna yönelik çözümler üreten teknik altyapısı sayesinde yangından korunurken kendinizi güvende hissedin.