Güvenlik Konusunda Proaktif Olunmalı

10.9.2022 Elektrik Dünyası Dergisi, Makale, Nisa Otomasyon, Güvenlik Konusunda Proaktif Olunmalı

Günümüzde araç erişim yerlerinin sınırlandırılabildiği farklı özelliklere sahip engelleyiciler vardır. Risklere ve stratejik konumlarına göre; Askeri, Kamu, kuruluş, tüzel ve gerçek kişiler güvenlik ihtiyaçlarına veya açıklarına göre hareket etmektedirler. Olası saldırıları önlemek adına sorumlu kişilerin araç ve insan girişini kontrollü olarak nasıl sağlanacağını düşünmeleri gerekmektedir. Bütün bunlar için risk ve kullanım değerlendirmeleri yapılmaktadır;

1• İhtiyaçlarınız, güvenlik açıklarınız, operasyonel gereksinimleriniz, olası tehditler, kurumun konumu ve coğrafya gibi faktörler göz önünde bulundurulmalıdır.

2• Güvenlik yönünden bazı seçenekleri kullanıyor olabilirsiniz fakat ne kadar güncel veya yeterli? Zaman geçtikçe ve teknoloji ilerledikçe güvenlik yönünden de gelişmeler sağlanmaktadır. Fakat bununla birlikte olası saldırılar da aynı endeksle farklılıklar gösterebilir.

3• Her teknolojide olduğu gibi güvenlik ekipmanlarının da bazı ihtiyaçları vardır. Periyodik olarak güncellenmesi, zamanla deforme olanların bakım ve onarıma tabi tutulması, revize edilmesi gerekebilir.

Güvenlik ekipman sayınız sadece bir tane ise; mesela bir araç, kapılarınızdan birine yada mantar bariyerinize çarptığı ve onları kullanılamaz hale getirdiğinde, yeni bir güvenlik önlemi alınıncaya kadar yetkisiz erişimi önlemedeki temel engeliniz etkisiz olacaktır. Ek güvenlik önlemlerinin gerektiği yerler olabilir.

Bazen en iyi çözümler, en basitinden gelir.

Bu nedenle basit ama etkili olan Araç Lastik Kapanları aslında araç erişimini yönetmenin başlangıcıdırlar. Farklı koşullara uyarlanabilen Araç Lastik Kapanları sert, özerk ve ihlal edilmesi zordur buna rağmen bir çok işletme için maliyet tasarrufu sağlar.

Görünümü caydırıcı olan Araç Lastik Kapanları; manuel ve otomatik(hidrolik-mekanik) olarak kullanım amacına göre farklı uzunluk, genişlik ve şekillerde, sığ montaj ve rampalı olarak, istenildiği takdirde çift veya tek yönlü, imal edilmektedirler.

Güvenlik sistemleri sektöründe Road blocker(yol engelleyici), mantar bariyer, kapan bariyer,  kollu bariyer, zincir bariyer, otopark sistemi, araç altı görüntüleme sistemi, plaka tanıma sistemi, kapı sistemleri, zırhlı güvenlik kabini ve turnikelerden oluşan ürün portföyünü Kamu kurum ve kuruluşlara, kurumsal ve özel sektörlere ulaştıran Nisa Otomasyon, hizmetine devam etmektedir.

Bazı olası tehditlerin olduğu bir dünyada, güvenliğimiz ve emniyetimiz işe yarar bir sistemle alınabilecek ekstra güvenlik önlemlerine dayanmaktadır. Nisa Otomasyon olarak emniyet ve güvenliği bu açıdan sağlayan firmalardan birisiyiz ve gereksinimlerinizi karşılamak için buradayız.