Elektrik Dünyası Dergisi
E Bülten Aboneliği
E-Posta
Ad / Soyad
Ana Sayfa » Röportaj
RöportajTamer TUĞLU: ’Kalitemizi ve Fiyat Avantajlarımızı Sektör ile Paylaşmak için kablocu.com.tr E-ticaret Sitemizi Faaliyete Geçirdik’
Kategori : Röportaj
Ekleyen : Administrator
Tarih : 2020-07-07 13:13:06


Geri Dön
Tamer TUĞLU: ’Kalitemizi ve Fiyat Avantajlarımızı Sektör ile Paylaşmak için kablocu.com.tr E-ticaret Sitemizi Faaliyete Geçirdik’

Firmanız ticari faaliyetlerine ne zaman ve nasıl başladı? Faaliyet konunuz ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Sektörde 40 yılı aşkın süredir kablo tedarik alanında hizmet veren AKTEM ELEKTRİK, bugün en gelişmiş küresel ve yerel teknoloji kablo ürünlerinin dağıtımını hızlı, güvenli ve kusursuz şekilde gerçekleştiren, Türkiye'nin lider kablo dağıtıcı şirketlerindendir. AKTEM kurulduğu günden bu yana teknolojideki uzmanlığı, operasyonel verimliliği, faydalı finansal çözümleri, güçlü dağıtım zinciri ve bilgi altyapısı ile iş ortaklarının daha verimli, daha kârlı ve rekabetçi olmaları hedefi ile çalışmaktadır. Dünya da olduğu gibi ülkemizde de e-ticaret sitelerinin önemi oldukça arttı, Aktem Elektrik olarak alt yapısını tamamladığımız e-ticaret sitemiz kablocu.com sitemizi faaliyete geçirerek Aktem Elektrik markasını internet dünyasına kazandırmanın gururunu yaşamaktayız.

Sayısız küresel ve yerel kablo markasının Türkiye dağıtıcılığını yapan Aktem ve e-ticaret sitemiz Kablocu.com, geniş ürün gamı ve çözüme dayalı hizmetleri ile 5.000'in üzerinde aktif kanal oyuncusuna uçtan uca çözümler sunmaktadır. Kurulduğu günden itibaren her türlü toptan ve perakende kablo satışı konusunda çözüm odaklı uzman kadroya sahip olan şirketimiz;

İşletme Şartları: Ağır İşletme Kabloları, Normal ve Hafif İşletme Kabloları

Kullanım Amacı: Havai Hat Kabloları, Yeraltı Kabloları

Tesis Tipi : Sabit Tesis Kabloları, Hareketli Tesis Kabloları

Gerilim Değeri : Tesisat Kabloları ( V < 0.6 kV ), Alçak Gerilim Kabloları ( 0.6/1 kV ), Orta Gerilim Kabloları ( 1-36 kV ), Yüksek Gerilim Kabloları ( V > 36 kV )

Yalıtkan Tipi : Termoplastik Yalıtkanlı Kablolar, Termoset Yalıtkanlı Kablolar, HFFR Yalıtkanlı Kablolar

İletken Tipi : Bakır İletkenli Kablolar, Alüminyum İletkenli Kablolar, ayrıca müşteri isteklerine göre özel tasarımlı kablolar, Solar enerji kabloları, haberleşme kabloları, data kabloları ve Fiber optik kabloların yurtiçi ve yurtdışı dağıtımını yapmaktadır.

Hizmetlerimiz : Dünyada kabul görmüş sertifikasyonlara sahip kabloların ve elektrik malzemelerinin yurtiçi ve yurtdışı pazarlara dağıtımı olmak üzere yerel ve küresel lojistik operasyonlarını da kapsamaktadır.

 

Gerek dış ticaret, gerek teknik alt yapı anlamında sektöründe uzman bir kadroya sahip olan Aktem Elektrik, kurulduğu ilk andan itibaren, kaliteli ürün ve hizmete odaklanmıştır. Hızlı çözüm sunma becerisi ve satış sonrası desteği sayesinde kısa sürede toptan elektrik malzemeleri dağıtımı sektöründe lider dağıtıcılardan biri olmuştur. "Sürdürülebilirlik", "Finansal Çözümler", "Bilgi ve Erişim" konularında sektöründe örnek bir kuruluş olmak için tüm gücüyle çalışmaktadır.

Aktem Elektrik Yüksek teknik donanıma sahip, çözüm odaklı, güven ve dürüstlük ilkesine bağlı, müşteri odaklı bir ekip ile projeye özel hizmetler vermektedir. Üretim noktasından, satış sonrası hizmetlere kadar her aşamaya dâhil olan ve bire bir takip eden Aktem Ekibi, her yeni güne ihtiyacınız olan çözümleri ve araçları size sunabilme konusunda en iyisini verebilme hedefi ile başlamaktadır.

 

Bildiğimiz kadarıyla firmanız sektörümüzün önde gelen üreticilerin bayiliğini yapıyor. Bize kısaca bayiliklerinizden bahseder misiniz?

Aktem Elektrik sektörün en büyük ve kaliteli kablo üreticileri ile çalışmayı kendine misyon edinmiştir. Bu firmalar Enerji kablolarında Hes Kablo, Pamukkale Kablo ve Öznur Kablo, zayıf akım kablolarında ETK kablo gibi markalardır. Bu markalar hem kalite hem de tedarik hızı açısından firmamızın dinamik alt yapısı ile birleştiğinde müşterilerimize güven ve hızlı çözümler sunmamıza imkan sağlamaktadır.

 

Sattığınız ürünlerle ilgili herhangi bir sorunla karşılaştığınızda üretici firmalardan yeterince destek görüyor musunuz?

Sattığımız ürünler sektörün önde gelen kablo üreticilerinin ürünleri olması sebebiyle herhangi bir sorunla karşılaşmıyoruz, ancak şunu da biliyoruz ki herhangi bir sorunla karşılaşıldığında çalıştığımız üreticiler ürünlerinin arkasında olduğundan anında çözüm sunmaktadır. Biz de aynı şekilde arkasında durmadığımız hiçbir marka ile çalışmadığımızdan müşterilerimizin en ufak sorununda dahi anında çözüm üretebilmekteyiz.

 

Firmanızın kısa ve uzun vadedeki hedefleriyle ilgili neler söylemek istersiniz?

Aktem Elektrik olarak Ankara piyasasını aşarak ülkemizin her köşesine ulaşan pazarlama ağımızı genişleterek hizmet kalitemizi, hızımızı ve stok hacmimizi sektördeki her firma ile paylaşma gayretindeyiz. Ulaşamadığımız bölgelere Kablocu E-ticaret sitemiz ile Türkiye’de her noktaya Aktem Elektrik kalitesini sunma gayretindeyiz.

 

Yeni açılan olan E-ticaret siteniz hakında bigi verir misiniz?

Teknolojiyi takip eden bir firma olan Aktem Elektrik, sektöre vermiş olduğu hizmetleri teknolojik alt yapısını geleceğe dönük yapılandırarak ve yatırım yaparak daha geniş kitlelere ulaştırmak amacındadır.

Hem satıcılar hem de tüketiciler için avantajları olan E-ticaret sektörünün önemi ve yaygınlığı yaşadığımız pandemi günlerinde daha da artmıştır. Bu sebeple ulaşılabilirliğimizi ve firmamız tanınırlılığını artırmak, bilgi birikimimizi, çözüm ortaklığımızı, hizmet kalitemizi ve fiyat avantajlarımızı tüm sektör ile paylaşmak için E-ticaret sitemiz Kablocu.com’ u kurduk ve faaliyete aldık.

 

Son olarak kendi sektörünüzle ilgili yaşadığınız sorunlar neler ve bu sorunların çözümü noktasında önerileriniz nedir öğrenebilir miyiz?

Bildiğiniz üzere kablo piyasasında kaliteli ve ikinci kalite olarak adlandırılan kablo çeşitleri bulunmakta, ikinci kalite olarak adlandırdığımız kablo çeşidi, standartlara uygun kaliteli kablo üreten üretici, satıcı ve tüketiciye zarar vermektedir. Bilindiği üzere kablo yapısı itibarı ile bakır ve plastikten imal edilmekte, ancak bakır iletken kesiti ve plastik dayanım standartlarının altında üretim yapan birçok firma bulunmakta. Tüketiciler sadece fiyata bakarak kalitesiz ürünleri tercih edebilmektedirler. Sonuç olarak bu kablolar ülkemiz altyapısında da kullanılmaktadır ve standart dışı olduklarından ileri de geri dönülemez kötü sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Hem enerji verimliliği etkilenmekte hem de insan sağlığı tehlikeye atılmaktadır. Bu sebeptendir ki kablo konusunda tüketicilerin bilinçli olmasında yarar vardır.

 

Tamer TUĞLU

AKTEM ELEKTRİK

www.kablocu.com.tr