Elektrik Dünyası Dergisi
E Bülten Aboneliği
E-Posta
Ad / Soyad
Ana Sayfa » Teknolojiler
TeknolojilerMULTİTEK’in Yeni Ürünü Kartlı & Şifreli Giriş Cihazı
Kategori : Teknolojiler
Ekleyen : Administrator
Tarih : 2020-06-01 14:45:53


Geri Dön
MULTİTEK’in Yeni Ürünü Kartlı & Şifreli Giriş Cihazı

Multitek sektörümüze yeni bir ürün daha kazandırdı. Kontrollü giriş yapılmasının tercih edildiği her mekâna takılabilen cihaz, hem manyetik kartla hem de şifre girilerek çalışması ile iki farklı ürünü bir arada toplamış olan özelliği ile öne  çıkıyor.

Ürünün sağlam alüminyum döküm gövdesi ve iç yapısı yağmura, toza her türlü hava şartlarına ve darbeye dayanıklı olup, IP67 koruma sınıfında üretimi yapılmaktadır.

Cihazın çalışma voltajı 12V DC olup 0°-50° arasındaki sıcaklık aralığında çalışabilmektedir.
125x80x23mm boyutlarında estetik bir görünüme sahip olup ağırlığı 400 gramdır.

Cihaz,125khz frekansında üretilen tüm RF kartları ile uyumlu olarak çalışmaktadır. Cihazda 6000 adet farklı RF kartın tanımlanabileceği çok yüksek bir hafıza kapasitesi yaratılmıştır. Bu da 6000 farklı kullanıcıya hitap edilmektedir.

Ayrıca cihazın üzerinde bulunan 4x3 standart tuş takımı ile kullanıcıların tanımlayacağı şifre ile (6 haneye kadar) giriş yapılabilmektedir.

Yine gelen ziyaretçilerin güvenliğe veya görevli kişiye ulaşması için ayrıca bir zil butonu da bulunmaktadır.

Cihazı ayrıştıran bir özellikte KAPI açık kalır veya kapatılmaz ise sesli uyarı verebilecek elektronik siren sesine sahip olmasıdır.

Cihazda ayrıca kapı otomatiğini çektirmek için olan rölenin süresi kullanıcı talebine göre ayarlanabilmektedir.

Manyetik kartlar tek tek tanımlanabildiği gibi cihazla verilen ve her cihaz için ayrı üretilmiş   ANA (Master)KART ile tüm kartlar kolayca tanıtılabilmektedir.

Üzerinde bulunan RGB (3 Renkli) Led sayesinde yapılan işlemler hakkında görsel olarak da bilgi vermekle kalmayıp bunu ses bildirimi ile desteklemektedir. (Kısıtlı kişiler için sesli ve görsel uyarı)

Temel fonksiyonlar olarak program şifresini değiştirme, yönetici şifresi oluşturma, tüm kartları silme, eklenen kartı silme gibi özellikleri de bulunmaktadır.

Bu kadar özelliği bir arada taşıyan kartlı ve şifreli giriş cihazı ŞİFREMATİK 6000’nin fiyatı ise sadece bu özelliklerden birin sağlayan cihazlardan da ucuzdur. 

 

MULTİTEK