Elektrik Dünyası Dergisi
E Bülten Aboneliği
E-Posta
Ad / Soyad
Ana Sayfa » Haberler
HaberlerDubai Middle East Energy 2020 Fuarında Türk Firmaları Boy Gösterdi
Kategori : Haberler
Ekleyen : Administrator
Tarih : 2020-04-20 15:14:04


Geri Dön
Dubai Middle East Energy 2020 Fuarında Türk Firmaları Boy Gösterdi

Türkiye’nin önde gelen elektrik, aydınlatma malzemeleri üreticileri bölgesinin yenilenebilir enerji ve elektrik sektörünü buluşturan en büyük fuarı, Middle East Energy 2020 fuarına katılarak geniş ürün yelpazeleri ile ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiler.

 

Ortadoğu’nun en önemli fuarlarından biri olan ve bu yıl 03-05 Mart 2020 tarihleri arasında düzenlenen Middle East Energy 2020 Fuarı’nda Türk üreticiler her yıl olduğu gibi bu yılda ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde Dubai World Trade Center’da düzenlenen 45. Middle East Energy 2020, yenilenebilir enerji sektörü ve aydınlatma endüstrisi de dahil olmak üzere bölgede elektriğin üretimi, iletimi ve dağıtımını kapsayan en büyük fuar olma özelliğini taşıyor. Middle East Energy 2020, 130 ülkeden katılım gösteren, enerji sektöründe yerel, bölgesel ve uluslararası alanda faaliyet gösteren 1100 firmayı bir araya getirdi. Üç günlük fuar süresince düzenlenen seminerlerde, Ortadoğu elektrik sektörünü yönlendiren isimler, sektördeki son eğilimler ve teknolojik yeniliklerle ilgili, katılımcılara bilgi paylaşımı yapıldı.

45. Middle East Energy 2020 Fuarı’nda dünyayı sarsan Covid-19 virüsünden dolayı ziyaretçi sayısında bir önceki yıllara ciddi anlamda bir azalma olsa da Türk üreticiler yeni geliştirdikleri ürünleri ziyaretçilerin beğenisine sunarak başta bölge ülkeleri olmak üzere çok sayıda yeni ülkeye ihracat yapma konusunda ciddi anlamda yol aldılar.

Bizde Elektrik Dünyası Dergisi olarak her fuarda olduğu gibi bu fuarda da sektörümüz temsilcilerinin yanında yer alarak onlara desteklerimizi esirgemedik.