Elektrik Dünyası Dergisi
E Bülten Aboneliği
E-Posta
Ad / Soyad
Ana Sayfa » Haberler
HaberlerMutlusan Elektrik Sektörel Basın Mensuplarını Pera Palace Otel’de Ağırladı
Kategori : Haberler
Ekleyen : Administrator
Tarih : 2020-04-20 14:26:43


Geri Dön
Mutlusan Elektrik Sektörel Basın Mensuplarını Pera Palace Otel’de Ağırladı

Elektrik sektörünün önde gelen üreticilerinden birisi olmayı başaran ve toplam üretiminin yüzde 40’ını dünyanın 85 ülkesine ihraç eden  Mutlusan Elektrik 04 Mart 2020  tarihinde İstanbul Pera Palaces Otel’de gerçekleştirdiği sektörel basın buluşmasında toplantıya katılan basın mensuplarına Mutlusan Elektrik’in yapacağı yeni yatırımlar ve yeni ürün grupları ile ilgili bilgiler verildi.

 

Toplantının açılış konuşmasını Mutlusan Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa KAÇMAZ’ın kızı Melek Sinem KAÇMAZ yaptı. Mutlusan Ekibine ikinci jenerasyon olarak dahil olan Melek Sinem KAÇMAZ toplantıya katılan basın mensuplarına kendini tanıtarak Mutlusan Elektrik’te yapacağı çalışmalardan bahsetti.

Melek Sinem KAÇMAZ’ın ardından söz alan Satış ve Pazarlama Müdürü Zeynel YILMAZ Mutlusan Elektrik’te son dönemde neler yapıldığı ile ilgili basın mensuplarına bilgiler verdi.

 

Son Kullanıcıya Üç yapı Market İle Anlaşma İmzaladık

Zeynel YILMAZ; İletişimin gücüne çok inandıklarını bu nedenle de ekip olarak sahada olmayı insanlarla birebir iletişimde bulunarak hareket etmeyi ilke edindiklerini bu nedenle de ülkemizim 36 ilinde elektrik tesisatçıları ve Mutlusan Elektrik bayileri bir araya belirterek konuşmasında şunları söyledi:

Son bir yıl içerisinde aralarında; Adana, Mersin, Gaziantep ve Sivas’ında bulunduğu ülkemizin 36 şehrinde elektrik tesisatçıları ile Mutlusan bayilerini bir araya getirdik. Biz bu toplantılarda katılımcılara kendimizi daha iyi anlatmanın yanı sıra katılımcıların Mutlusan’dan önümüzdeki dönemdeki beklentileri ile ilgili isteklerini öğrenme şansını yaşadık. Sahadan aldığımız geri bildirimlerle eksiklerimizi gideriyor ve kendimizi geliştiriyoruz. Bu arada Mutlusan markasını pazarda daha iyi konumlandırmak için, büyük küçük demeden ülkemizin bütün illerinde toplantılar yaparak Mutlusan’ın bilinirliğini arttıracağız.

Sizinle önemli bir haberi de paylaşmak istiyorum; Özellikle anahtar grubumuzda sadece sektör içindeki bayilerimiz ve elektrik tesisatçıları değil, son kullanıcıya ulaşmak istediğiniz bir pazarlama süreci bizi bekliyor. Son kullanıcıya ulaşmak için ilk etapta üç yapı market ile anlaşma imzaladık.

 

Dünyanın 85 Ülkesine, Toplam Üretimimizin Yüzde 40’ını İhraç Ediyoruz

Zeynel YILMAZ’ın ardından basın mensuplarına seslenen Mutlusan Elektrik’in bugünlere gelmesinde büyük emeği olan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hıdır Kaçmaz ise sözlerine yeni ürün grupları ile ilgili bilgiler vererek başladı.

Şok korumalı ve USB şarjlı anahtarlar hakkında bilgi veren Hıdır KAÇMAZ otomasyon ürünleri ve elektrik panoları üretimi konusunda yatırımlar yaptıklarını ve çok kısa sürede bu ürünlerinde pazarda yerini alacağını belirterek konuşmasına söyle devam etti: ‘Dünyanın 85 ülkesine toplam üretimimizin yüzde 40’ını ihraç ediyoruz. Özellikle kablo kanalı üretimi konusunda dünyanın önde gelen üreticileri arasında yerimizi almayı başardık. Her yıl dünyanın çevresini 1,5 kez dolaşacak kadar kablo kanalı üretiyoruz.

 

2020 Yılı Yatırımları İçin  30 Milyon Dolarlık Bütçe

Ar-Ge bizim olmazsa olmazımız Mutlusan Elektrik olarak Ar-Ge çalışmaları için ciddi bütçeler ayırıyoruz. Yaptığımız Ar-Ge çalışmaları sonucunda az öncede dediğim gibi otomasyon malzemeleri ve elektrik panoları üretimi konusunda yoğunlaştık. Bu ürün grubunda da çok başarılı olacağımıza inancımız tam. Tüm bu yatırımlar İçin 30 Milyon Dolarlık Bütçe ayırdık. Bir sonraki hedefimiz de inşallah İngiliz sisteme uygun üretim bandı oluşturmak olacak.”

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hıdır KAÇMAZ’dan sonra söz alan Mutlusan’ın Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz toplantıya katılan basın mensuplarına şunları söyledi. ‘ Az öncede Zeynel beyin dediği gibi biz Türkiye’nin 36 ilinde Mutlusan Elektrik’i anlatan toplantılar yaptık. Toplamda 6000’in üzerinde kişiye seslendim. Bu toplantılarda katılımcılara ürünlerimizi anlattık, kalitemizden bahsettik ileriye dönük yatırımlarımızı konuştuk ve Türkiye genelinde bizim gibi üretici firmalara sahip çıkılmasını söyledik. Benim sizlerden istediğim yerli malı üreten ve ülkemizin gelişmesi için dünyanın çok sayıda ülkesine ihracat yapan firmalara sahip çıkmanız ve bu yönde haberler yapmanız. Ben bunu söylerken şu firmaya yada bu firmaya destek olunmalı demiyorum. Bu ülkede üretim yapan ve yerli üreten her firma bizim için değerli ve önemlidir. Ben aileme, topluma ve ülkeme faydalı bir birey olmak istiyorum. Geride iz bırakmak istiyorum ve bu nedenle de Türkiye’yi karış karış geziyorum. Bütün üretim yapan Türk firmalarına özellikle sahip çıkılmasını istiyorum. Eskiden bizim üretmemizi ve kalkınmamızı istemiyorlardı üretmememiz için bize bir takım kolaylıklar sağlıyorlardı. Ama gelinen noktada yerli üreticilerin sayısı çoğaldı ve Türkiye birçok ürünü kendi üretebilir hale geldi. Biz 85 ülkede onların pazarından pay alınca beyler rahatsız olmaya başladı ve bir takım yerli üreticileri satın almaya başladılar. Biz bunu doğru bulmuyoruz. Mutlusan olarak üretmeye, yatırım yapmaya ve ihracat yaptığımız ülkelere yenilerini eklemeye devam edeceğiz. Ülkemizin 81 ilinde çalışmalar yapıyoruz, rakiplerimizin bu illerdeki durumlarına bakıyoruz ve ona göre bu illerde pazarlama stratejileri geliştiriyoruz. İç piyasaya olduğu kadar ihracata da önem veren bir firmayız az önce Hıdır beyinde söylediği gibi toplam üretimimizin yüzde 40’nı dünyanın 85 ülkesine ihraç ediyoruz. İhraç oranımızı ve ihracat yaptığımız ülke sayısını arttırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Çünkü ihracat oranlarımızın artmasıyla birlikte hem ülkemiz ekonomisi kalkınacak hemde Mutlusan daha da büyüyerek yoluna devam edecek.

Bugün olduğu gibi daha öncede Ülkemizde yaşanan ekonomik krizlere rağmen Mutlusan bütün krizleri kendi öz kaynaklarını kullanarak zararsız atlatmayı başarmıştır.

202O yılında 600’ü kendi bünyemizde olmak üzere toplamda 880 kişiye istihdam sağlayan bir kuruluş haline geldik. 2023 yılında bu rakamı 1300 kişiye çıkarmayı hedefliyoruz. Daha ileriki zamanlarda da 2250 kişilik bir istihdam rakamı hedefliyoruz.

Mutlusan olarak ülkemizde bir ilki gerçekleştiriyoruz. Firmamızın daha uzun soluklu olması ve yüzyıllar boyunca yoluna büyüyerek devam edebilmesi için üç kişiden oluşan uluslararası hukuk profesörü ile şirketin anayasasını yazdırıyoruz. Biz az olsun bizim olsun düşüncesiyle hareket etmiyoruz. Biz büyümekten ve ülkemizin gelişimine katkıda bulunmaktan ve paylaşmaktan yanayız.

Mutlusan’da yatırımlar hiç durmadan devam edecek ancak biz bugüne kadar birçok cazip teklif gelmiş olmasına rağmen, ülkemiz dışında bir yere 1 kuruşluk yatırım yapmadık ve yapmayacağız. Yatırım ve istihdam planlarımızın odağında daima Türkiye oldu ve hep böyle olacak.

Son olarak katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyoruz. Mutlusan’a bugüne kadar verdiğiniz ve vereceğiniz desteklerden dolayı hepinize teşekkür ediyoruz.

 

Mutlusan Electric