Elektrik Dünyası Dergisi
E Bülten Aboneliği
E-Posta
Ad / Soyad
Ana Sayfa » Röportaj
RöportajÖzcan ANNAÇ : ‘25 Yıldır Sektörün Önde Gelen  Üreticilerinin Bayiliğini Yapıyoruz’
Kategori : Röportaj
Ekleyen : Administrator
Tarih : 2020-04-20 12:45:59


Geri Dön
Özcan ANNAÇ : ‘25 Yıldır Sektörün Önde Gelen Üreticilerinin Bayiliğini Yapıyoruz’

25 yıldır Schneider Elektrik, Philips, Nexans, Astor, Anpa ve Phoenix Contact gibi dünya da ve Türkiye de saygınlık kazanmış 30’dan fazla firmanın bayiliğini yapan AN-EL Elektro Teknik’in Yönetim Kurulu Üyesi Özcan ANNAÇ  ile AN-EL’i ve sektörü konuştuk.

 

Firmanız ticari faaliyetlerine ne zaman ve nasıl başladı? Faaliyet konunuz ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Sektörün sorununa çözüm üretmek için birlikten güç doğduğuna inanan aile bireylerimiz, 1996 yılında AN-EL Elektro Teknik San. ve Tic. Ltd. şirketini kurmuşlardır. Şirketimiz her yıl kendini yenileyerek Globalleşen Dünya şartlarının gereksinimlerini yerine getirmeye devam etmektedir. Firmamız çağın getirdiği yeni bilgilerle sürekli yenilemekte, tecrübesine tecrübe katmaktadır.

 

Bildiğim kadarıyla firmanız sektörümüzün önde gelen üreticilerinin bayiliğini yapıyor. Bize kısaca bayiliklerinizden bahseder misiniz?

Şu an da sunduğu hizmet kalitesi ve 6000 m² kapalı alan üzerinde 10000 çeşit ürünü stoklayıp pazarlayan bir firma olarak Türkiye'nin alanında sayılı firmaları arasında hak ettiği yeri almıştır. Schneider Elektrik, Philips, Nexans, Astor, Anpa ve Phoenix Contact gibi dünya da ve Türkiye de saygınlık kazanmış 30’dan fazla firmanın bayiliğini yapmaktayız. 

 

Sattığınız ürünlerle ilgili herhangi bir sorunla karşılaştığınızda üretici firmalardan yeterince destek görüyor musunuz?

Firmamız yaklaşık 25 yıldır global markaların bayiliğini yapmakta olup geniş malzeme ağına sahiptir. Bu çerçevede bayiliğini yaptığımız firmalarımızın güvenini kazanmış olup yeterince destek görmekteyiz.

 

Firmanızın kısa ve uzun vadedeki hedefleriyle ilgili neler söylemek istersiniz?

Firmamızın kısa vadedeki hedefi bölgeye uzun vadedeki hedefi ise bütün dünyaya açılmaktır. Global bir firma olup sektörün ihtiyaçlarını en kısa sürede temin etmektir.

 

Son olarak kendi sektörünüzle ilgili yaşadığınız sorunlar neler ve bu sorunların çözümü noktasında önerileriniz nedir öğrenebilir miyiz?

Sektörümüzde yaşadığımız öncelikli en büyük problem özellikle Asya bölgesinden gelen düşük kaliteli ürünlerin karşısında fiyatlarımızın yüksek olmasıdır. Çünkü bizim ürünlerimizin kalitesi kat kat Asya ülkelerinden gelen ürünlerin kalitesinden iyidir. 

 

AN-EL Elektro Teknik

Özcan ANNAÇ

www.anelelektroteknik.com