Elektrik Dünyası Dergisi
E Bülten Aboneliği
E-Posta
Ad / Soyad
Ana Sayfa » Röportaj
RöportajHüseyin ERDENİZ: ‘Aydınlatma Sektörüne Devlet Tarafından  Gerekli  Destekler Verildiğinde Bulunduğumuz Coğrafyada Türkiye Olarak Üstün Rol Oynayabiliriz’
Kategori : Röportaj
Ekleyen : Administrator
Tarih : 2020-02-20 11:06:37


Geri Dön
Hüseyin ERDENİZ: ‘Aydınlatma Sektörüne Devlet Tarafından Gerekli Destekler Verildiğinde Bulunduğumuz Coğrafyada Türkiye Olarak Üstün Rol Oynayabiliriz’

1991 yılından bu yana sektörde elektrik ve aydınlatma ürünleri satış, proje ve danışmanlık hizmeti veren Erdeniz Aydınlatma’nın yan kuruluşu olarak  ticari faaliyetlerini sürdüren Neos Aydınlatma’nın kurucusu Hüseyin ERDENİZ İle Neos Aydınlatma’yı, ürünlerini ve sektörü konuştuk.

 

Kısaca NEOS Aydınlatmayı tanıyabilir miyiz?

Neos Aydınlatma 1991 yılından bu yana sektörde elektrik ve aydınlatma ürünleri satış, proje ve danışmanlık hizmeti veren Erdeniz Aydınlatma’nın yan kuruluşu olan  ticari markasıdır.

 

NEOS  Aydınlatma'nın ürün yelpazesinde ne türde ürünler yer alıyor?

Ürün yelpazemiz genelde  çağımızın aydınlatma gereksinimlerini karşılayan enerji tüketiminde minimum , verimlilikte ise maksimum aydınlatma sağlayan LED ürünlerden oluşmaktadır, (LED Panel , LED projektör, LED Şerit, LED şerit trafosu, LED rustik  ampul,  LED torch ampul , LED ray spot  aydınlatma vb.)

 

Ürünlerinizin özellikleri ve benzerlerinden farklı yanları nelerdir?

Birçok meslektaşımızın bildiği üzere LED teknolojisi genel aydınlatma hariç yaklaşık 30 yıllık bir süreçte  hayatımızın içerisindeydi, genelde dayanıklı tüketim ürünleri beyaz eşyalar  tv, teyp ünitelerinde kullanılırdı, daha sonra günümüz koşullarında geliştirilerek aydınlatma sektörünün baş aktörü haline geldi. Biz kendi ürünlerimizden bahsedecek olursak bu gelişim esnasında ki birçok eksikliği elimizden geldiğince zamanında tespit edip ürünlerimizi bu yönde geliştirmeye çalışıyoruz. Piyasada yeni oluşan akımlarda geri mesafede kalıp ürünün test sürecini kendi bünyemizde bir yıl gibi süre ile test ederek daha sonra raflardaki yerini almasını doğru buluyoruz.

 

Firmanızın kalite politikası ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Başta da söylediğim gibi yaklaşık 29 yıl gibi bir süre elektrik ve aydınlatma sektöründe faaliyet göstermekteyiz, bizim için kalite politikasını bu süre zarfında çalışmış olduğumuz işlerinde özveri ile hareket eden müşteri kitlemiz oluşturdu bize yol gösterdi onların istekleri ve tavsiyeleri doğrultusunda hareket ettik, ne kadar iyi bilirsek bilelim müşterilerimizden fikir almayı kendimize ilke edindik. 

 

Satışını yaptığınız ürünlerinizle ilgili teknik destek veriyor musunuz?

Tabi bu konuda çok hassasız yerinde proje uygulamalarında gerek sahada gerekse  ürün üzerinde gerekli teknik desteği elimizden geldiğince tüketicilerimiz ile paylaşıyoruz.

 

Sorunlu ürünü yenisi ile değiştiriyor musunuz?

Evet değiştiriyoruz çünkü müşteri memnuniyeti bizim için her şeyden önce geliyor,  LED teknolojisi geliştikçe arızalı ürün oranı da bir o kadar geriliyor ama bu süreçte tüketiciyi mağdur etmemek için elimizden gelen bütün gayretimizi sarf ediyoruz.

 

Neos Aydınlatma olarak kısa ve uzun vadede geleceğe yönelik projeleriniz nelerdir?

Bizim için şu aşamada önemli olan ülkemizde tüketici tarafından kullanılır ve tercih edilir bir marka haline gelmek, sonrasında yurtdışı pazarlarında fuar katılımları ile pazarımızı daha güçlü bir hale getirip, ülkemizi başarı ile temsil etmek.

 

Sektörle ilgili karşılaştığınız, yaşadığınız sorunlar nelerdir?

Sektörümüzde herhangi bir problem yaşadığımız kendi açımızdan söylenemez, rekabet konusu biliyoruz ki bütün sektörlerde var,  biz kaliteli ürün, uygun fiyat şartlarıı ile yola çıktığımız için bunu da pek önemsemiyoruz.

 

Bu konuda önerilerinizi bizimle paylaşır mısınız?

Öneri konusunda söyleyeceklerim ise çok farklı bir konu ve sektörümüzün geneli içindir kurumlarımızın biz üreticilerin yanında olup Ar-Ge faaliyetleri için bize daha fazla destek vermesi; ülkemiz nihayetinde dünyanın merkezi konumundadır. Lojistik olarak çok avantajlı bir durumdayız gerekli destekler verildiğinde inanıyorum ki aydınlatma sektöründe bulunduğumuz coğrafyada Türkiye olarak rol üstünlüğü sağlayabiliriz.

 

NEOS'un bir Erdeniz Elektrik ticari markası olduğunu biliyoruz. Bu konudan da kısaca bahseder misiniz ?

Röportajın başında da söylediğim gibi 1991 yılında Erdeniz Elektrik Aydınlatma mühendislik, proje  ve danışmanlık olarak sektöre adım attık, 2015 yılına kadar bir çok alanda ve projede kendimizi geliştirdik 2015 yılında üretici vasfını alıp Neos markamızı oluşturduk 2015 yılından bu güne  yolumuza birlikte devam ediyoruz.

 

Neos Aydınlatma’nın Kurucusu

Hüseyin ERDENİZ

www.neosaydinlatma.com