Elektrik Dünyası Dergisi
E Bülten Aboneliği
E-Posta
Ad / Soyad
Ana Sayfa » Teknolojiler
TeknolojilerSomfy’den Tahoma® Akıllı Ev Sistemi, Evler Daha Konforlu ve Daha Güvenli…
Kategori : Teknolojiler
Ekleyen : Administrator
Tarih : 2019-06-28 17:17:11


Geri Dön
Somfy’den Tahoma® Akıllı Ev Sistemi, Evler Daha Konforlu ve Daha Güvenli…

Teknoloji artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Kullanılan birçok cihaz, gelişen teknolojiler sayesinde akıllı hale gelerek hayatı kolaylaştırıyor. Yaşam alanları da şimdi yeni sistemlerle konfor kazanıyor. Akıllı ev ve otomasyon sistemlerinde  50. yılını kutlayan dünyaca  ünlü marka Somfy, TaHoma® Akıllı Ev Sistemi ile hayat standardını farklı bir boyuta taşıyor.

 

Konfor, Güvenlik ve Enerji Tasarrufu…

Somfy’nin Tahoma® Akıllı Ev Sistemi; motorlu panjurlar, perdeler, tenteler, pergolalar, ışıklandırmalar, ısıtma sistemleri, alarmlar, kameralar, bahçe ve garaj kapıları dahil birçok ekipmanı istediğiniz zaman, evinizdeyken ya da uzaktayken kontrol etmenize olanak sağlıyor. Böylece daha konforlu, daha güvenli ve enerji verimliliği daha yüksek yaşam alanları yaratabilmenizi mümkün kılıyor. Örneğin evden çıkarken tek bir dokunuş ile evinizdeki aydınlatmalar kapanıyor, panjurlarınız iniyor ve alarm sistemi devreye giriyor. Evinizdeki kamera ve dedektörler yardımı ile, alarm durumunda evinizde olmasanız bile, anında bildirim almanız mümkün oluyor. Isıtma sisteminizi, evde olmasanız dahi, açabiliyor ya da kapatabiliyorsunuz, bu sayede de enerji tasarrufu sağlayabiliyorsunuz. Güneş veya sıcaklık sensörleri sayesinde panjurlarınız veya tenteleriniz güneş ışığı seviyesine ve tercih ettiğiniz ortam sıcaklığına göre otomatik olarak kontrol edilebiliyor.

 

TaHoma®, tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyor...

Somfy’nin evleri yüksek konforla tanıştıran Tahoma® Akıllı Ev Sistemi, yeni binalara uygulanabildiği gibi, kullanıcılar evlerine taşındıktan sonra da kurulabiliyor. Üstelik TaHoma®, kullanıcı dostu arayüz, bulunduğunuz her yerden kolay ulaşım, pratik kurulum ve kullanım özellikleriyle de fark yaratıyor. Sistem, günlük kullanım ihtiyaçlarınızı karşılayan birçok cihaz ile uyumlu çalışıyor. Ayrıca tüm bu cihazları evde olmasanız bile akıllı telefonunuz, tabletiniz ya da bilgisayarınızdan kontrol edebilme imkanınız bulunuyor.  Senaryo ayarları ile birden fazla cihazı bir kerede kontrol edip ve evinizin her zaman sizin programınıza uygun olmasını sağlayan akıllı programlama özellikleri ile yaşam tarzınıza uyacak şekilde kişiselleştirebiliyorsunuz.

www.somfy.com.tr