Elektrik Dünyası Dergisi
E Bülten Aboneliği
E-Posta
Ad / Soyad
Ana Sayfa » Röportaj
RöportajHakan POLAT: “Profesyonel Yangın Algılama Sistemleri ile Türkiye Pazarına Güvenli ve Tam Entegre Çözümler Sunuyoruz”
Kategori : Röportaj
Ekleyen : Administrator
Tarih : 2018-11-27 14:16:20


Geri Dön
Hakan POLAT: “Profesyonel Yangın Algılama Sistemleri ile Türkiye Pazarına Güvenli ve Tam Entegre Çözümler Sunuyoruz”

Panasonic Yangın Algılama Sistemleri

 

30 yılı aşkın süredir yangın algılama sistemleri konusunda üretim yapan ve konusunda dünya markası olmayı başaran Panasonic’in Türkiye Yangın Alarm Sistemleri Sorumlusu Hakan POLAT ile Panasonic yangın algılama sistemlerini konuştuk.

 

Kısaca Panasonic’in yangın algılama sistemlerinden bahseder misiniz?

 

Dünyaca ünlü Japon markası Panasonic, 30 yılı aşkın süredir yangın algılama sistemleri konusunda üretim yapıyor. Panasonic, Türkiye’nin en büyük anahtar prizi üreten firması VİKO’yu satın aldıktan sonra yangın algılama sistemleri konusunda da Türkiye pazarına girmeye karar verdi. 2016 yılından bu yana yangın algılama sistemleri konusunda Türkiye pazarında faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Profesyonel yangın algılama sistemi ile Türkiye pazarına güvenli ve tam entegre çözümler sunuyoruz.

 

Panasonic’in yangın algılama sistemi ile ilgili neler söylemek istersiniz?

 

Gösterdiği yüksek performansla başarısı dünyada birçok endüstride kanıtlanan Panasonic yangın algılama sistemleri, 30 yılı aşkın deneyimle dünya sınıfı koruma sunuyor. Yangına karşı, doğru zamanda doğru alarmın yanı sıra yangına yol açabilecek durumları da önceden bildirmek üzere tasarlanmış teknolojisiyle Panasonic yangın algılama sistemleri, tüm binalar için gereken güvenlik ve emniyeti profesyonel çözümlerle buluşturuyor. Panasonic yangın algılama sistemleri, hem kontrol panellerinde hem de dedektörlerde ileri Panasonic teknolojilerinin kullanılması sayesinde, yüksek güvenilirliğin yanı sıra yanlış alarm sayısında azalmayı da garanti ediyor. Yeni nesil yangın algılama sistemi EBL512 G3, ortama uyum sağlayan dedektörlerle birlikte çalışan benzersiz işlevsellik, kendini uyarlama ve interaktif özellikleriyle binalara, iş yerlerine güvenlik, koruma ve konfor sunuyor.

 

Panasonic’in yangın algılama sistemleri konusunda Türkiye’deki durumu ile ilgili bir tespitte bulunur musunuz?

 

Panasonic üretim yaptığı her alanda kendini kanıtlamış bir dünya devi. Yangın algılama sistemleri konusunda da Panasonic kendini ispatlamış bir firma. Panasonic bu konuda Türkiye’deki faaliyetlerine VİKO’yu satın aldıktan sonra başladı. Yaklaşık olarak 4 yıldır Panasonic yangın algılama sistemlerinin satışını yapıyoruz. Bu konuda ciddi yol aldığımıza inanıyoruz. Panasonic’in yangın algılama ürünleri üretimi yaptığını, bu konuda ciddi ürünler ürettiğini sektör temsilcilerinin görmesini sağlamak ve Panasonic ürünlerini yakından incelemelerini olanaklı hale getirmek için konumuzla ilgili fuarlara katılıyoruz. Bu çabalarımız meyvelerini vermeye başladı ve Panasonic yangın algılama sistemleri, müşterilerin tercihleri arasında yerini aldı.

 

Peki, ürünlerinizi kullananlardan aldığınız tepkiler ne yönde?

 

Az önce de dediğim gibi Panasonic, herkesin bildiği ve tanıdığı bir firma. Birçok alanda üretim yapıyor ve ürünlerinin kalitesi herkes tarafından biliniyor. Biz de sahaya çıktığımızda Panasonic’in yangın algılama sistemleri ile ilgili ürünlerini tanıtırken zorlanmıyoruz. Panasonic’in, piyasada var olan marka imajı, yangın algılama sistemlerimize olan talebi de artırıyor. Ürünlerimizi kullananlardan aldığımız tepkiler olumlu. Panasonic ürününü kullanan birçok müşterimiz, yeni projelerde de Panasonic ürünlerini tercih etmeye devam ediyor.

 

Panasonic Türkiye Yangın Alarm Sistemleri Sorumlusu

Hakan POLAT