Elektrik Dünyası Dergisi
E Bülten Aboneliği
E-Posta
Ad / Soyad
Ana Sayfa » Röportaj
RöportajMurat OYMAKBAŞI: ‘Üretimimizin %60’ını İhraç Ediyoruz’
Kategori : Röportaj
Ekleyen : Administrator
Tarih : 2018-11-27 13:22:12


Geri Dön
Murat OYMAKBAŞI: ‘Üretimimizin %60’ını İhraç Ediyoruz’

Kuruluşunun üzerinden çok kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen LED ampul üretimi konusunda sektörün önde gelen firmaları arasında yer almayı hedefleyen Atao Teknoloji’nin yetkilisi Murat OYMAKBAŞI ile üretimleri hakkında konuştuk.

*Atao Technology started production in Turkey in short time ago and they aims to be among the leading companies for LED bulb production. We talked about productions of Atao Teknoloji with Murat OYMAKBAŞI.

 

Şirketinizi tanıtır mısınız? Ne üretiyorsunuz?

*Would you introduce your company? What are you producing?

 

Atao Teknoloji Aydınlatma olarak özellikle LED Ampuller olmak üzere, LED Projektörler, Downlight LED Armatürler ve LED Sokak Lambaları üretiyoruz. Hedefimiz, benzersiz ürünleri fiyat ve kalite dengesi ile tasarlamaktır. Sattığımız tüm ürünler Türkiye'de üretilmektedir.

*Atao Teknoloji Aydınlatma  is a manufacturer for LED Lights, especially LED Bulbs, LED Floodlights, downlights and LED Streetlights. Our target is to design unique products with a good balance of price and qualtiy. All products which we are selling are Made in Turkey.

 

Üretim tesislerinizden bahseder misiniz?

*Can you tell us about the production facilities?

 

Çok yetenekli ve eğitimli kadromuz ve en yeni teknoloji ile 1.200 metrekare alanda üretim yapıyoruz. 8 yüksek eğitimli mühendis, Ar-Ge departmanında ürünlerimizi tasarlıyor ve geliştiriyor. Aylık yaklaşık 700.000 adet LED ampul, 30.000 adet LED projektör, 80.000 adet downlight LED armatür ve 24.000 adet sokak lambası üretiyoruz.

*We are manufacturing on 1.200 sqm  with highly skilled and trained staff and the newest technology. A R&D department with 8 highly educated engineers are designing and developing our products. Our monthly output for LED bulb is around 700.000 pcs, for flood lights around 30.000 pcs, for downlights around 80.000 pcs and for street lights around 24.000 pcs.

 

Ürünleriniz rakip ürünlerden farklı mı? Nasıl?

*Are your products different from competitor's products? How?

 

Elbette ürünlerimiz diğer firma ürünlerinden farklıdır. AR-GE departmanımız, ürünlerimize benzersiz bir satış noktası ve müşterilerimize daha yüksek bir yeniden satış değeri ile raflarında ürün bulundurma avantajını sunmak için her zaman benzersiz tasarım ve çözüm arayışındadır. Ayrıca karton ambalaj tasarımımız farklı ve eşsizdir.

*Sure our products are different then other companies products. Our R&D department is always searching for the unique design and solution to give our products a unique selling point and our customers the advantage of having products in their shelves with a higher resale value. Also our caron packaging desing is differnt and unique.

 

İhracat yapıyor musunuz? Hangi ülkelere?

*Does your company do export? To which countries?

 

Ürünlerimizin yaklaşık %60'ını ihraç ediyoruz. Ana ihracat pazarlarımız Suudi Arabistan, Almanya, İtalya, Polonya ve Meksika'dır.

*We are exporting around 60% of our products. Our main export markets are Saudi Arabia, Germany, Italy, Poland, and Mexico.  

 

Türkiye ve Ortadoğu’da temsilcilikler arıyor musunuz?

*Are you looking for supplier(representation) in Turkey or the Middle East?

 

Dünyanın her yerindeki her türlü temsilci ve temsilciliğe açığız. Ancak hedef pazarlarımız aslında şu an Irak, İran, Lübnan ve Afrika'dır. Özellikle Afrika, ürün yelpazemiz için çok iyi bir pazar.

*We are open for all kind of agents and representatives all around the world. But our target markets are actually now Iraq, Iran, Lebanon and complete Africa. Especially Africa is a very good market for our product range.