Elektrik Dünyası Dergisi
E Bülten Aboneliği
E-Posta
Ad / Soyad
Ana Sayfa » Röportaj
RöportajNaim SİDEN-Sevkan EROĞLU: ‘Hedeflediğimiz  Sektörlerinden Başında Elektrik Elektronik Sektörü Geliyor’
Kategori : Röportaj
Ekleyen : Administrator
Tarih : 2018-09-11 15:21:05


Geri Dön
Naim SİDEN-Sevkan EROĞLU: ‘Hedeflediğimiz Sektörlerinden Başında Elektrik Elektronik Sektörü Geliyor’

Bağlantı elemanları sektörünün önde gelen üreticilerinden Çetin Cıvata’nın Sektör Satış Müdürü Naim Siden ve Müşteri Temsilcisi Sevkan Eroğlu ile Çetin Cıvata’yı ileriye dönük hedeflerini ve sektörü konuştuk.

 

Firmanız ticari faaliyetlerine ne zaman ve nasıl başladı? Faaliyet konunuz ile ilgili neler söylemek istersiniz?

 

Firmamız bağlantı elemanları sektörünün en önemli üreticilerinden birisidir. Çetin Cıvata Tecdelioğlu ailesi tarafından 1976 yılında kuruldu. Bu yıl firmamızın 42. Yıldönümünü kutladık. Ancak firmamızın temelleri 1901 yılına kadar uzanıyor. Firmamız 3. ve 4. kuşak torunlar tarafından yönetilen ve değişik sektörlerde faaliyet gösteren bir şirketler grubu. İstanbul’da 3 Malatya’da 1 olmak üzere toplamda 4 üretim tesisimiz faaliyet göstermektedir.

 

Ürün yelpazenizde ne tür ürünler var ve piyasadaki benzerlerinden farklı yanları neler?

 

Bağlantı elemanları konusunda ürün yelpazemiz oldukça geniş. Ürün yelpazemizde 3 mm ile 27 mm arasında her çeşit soğuk şekillendirilmiş standart cıvata, vida, perçin ve somun bulunuyor. Ayrıca firmamız müşterilerinden gelen özel bağlantı elemanları ve parçaları üretim isteklerine de çok rahatlıkla cevap verilebilmektedir. Grup bünyesinde yer alan pazarlama firmalarımız ile de müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını uçtan uca karşılayan bir tedarik platformu görevi üstlenmekteyiz.

 

Üretim tesisleriniz ve çalışanlarınızla ilgili neler söylemek istersiniz?

 

190.000 metrekare  açık 100.000 metrekare kapalı alanda 1.000’e yakın deneyimli çalışanı ile yurtiçi ve yurtdışı müşterilerine 4 üretim ve 2 pazarlama firmasıyla toplamda altı farklı şirketle sektöre hizmet ederek, geleceğe dönük yaptığı yatırımlarıyla dünya çapında bir marka haline geldik.

 

İhracatınız var mı?  Varsa ağırlıklı olarak hangi ülkelere ihraç ediyorsunuz?

 

Rekabetçi yapısı ve uluslararası standartlardaki ürün kalitesi ile bağlantı elemanları konusunda dünya çapında bir marka haline gelen Çetin Cıvata, yaklaşık 40 ülkeye ihracat yapmaktadır. Almanya, Fransa, İtalya, Bulgaristan, Makedonya, Türki Cumhuriyetleri, İran, Rusya ve İsrail başlıca ihracat yaptığımız ülkeler arasında yerini almaktadır.

 

Sektörel ihtisaslaşma çalışmalarınızla alakalı bilgi verir misiniz?

 

 Bağlantı elemanları üreticisi olarak görevimiz tüm sektörlere hitap etmektir. Firmalarımızda 10 yıl önce başlayan sektörel ihtisaslaşma çalışmalarının ilk hedef sektörlerinden biri elektrik elektronik sektörüdür. Öncelikli olarak sektörün ihtiyacı olan ürünleri tespit edebilmek adına fuar ve müşteri ziyaretleri ile pazar araştırması yapıldı. Sonrasında ise müşteri taleplerini kaliteli ürün, uygun fiyat, özel kaplama prosesleri ve ambalajlama seçenekleriyle sektörün lider ve öncü firmalarının ana tedarikçisi konumuna geldik. Bu bağlamda bizlere destek vererek sektörün en büyük tedarikçisi konumuna taşıyan tüm değerli iş ortaklarımıza teşekkürü bir borç biliriz.