Elektrik Dünyası Dergisi
E Bülten Aboneliği
E-Posta
Ad / Soyad
Ana Sayfa » Röportaj
RöportajBahri Karabulut: ‘Ürün Kalitesi ve Güvenilirliği ReneSola’yı Tercih Etmemizde Etkili Oldu’
Kategori : Röportaj
Ekleyen : Administrator
Tarih : 2018-05-18 10:06:25


Geri Dön
Bahri Karabulut: ‘Ürün Kalitesi ve Güvenilirliği ReneSola’yı Tercih Etmemizde Etkili Oldu’

Kurulduğu günden bu yana müşterilerine kaliteli hizmet sunmayı hedefleyen Öz Aydın Elektrik’in sahibi Bahri Karabulut ile Öz Aydın Elektrik’i ve bayiliğini yaptıkları ReneSola’yı konuştuk.

 

Öz Aydın Elektrik ticari faaliyetlerine ne zaman ve nasıl başladı? Firmanızı tanıyabilir miyiz?

 

Sektörde yaklaşık 30 yıllık tecrübemiz bulunmakta ve bu tecrübeyi 5 yıl önce Aydın’da, Öz Aydın Elektrik olarak hayata geçirmiş bulunmaktayız. Başladığımız günden beri başta güven, daha sonra ürün çeşitliliği ve uygun fiyat olgusuna dayalı çalışma anlayışını benimseyerek faaliyetlerimiz genişlettik ve şu anda İncirliova ilçemizdeki şubemizle birlikte hizmet vermekteyiz.

 

Öz Aydın Elektrik  olarak sektörün önde gelen Led’li aydınlatma firması ReneSola bayiliğini yapmaktasınız. Birincisi ReneSola’yı neden tercih ettiniz, ikincisi ReneSola ürünlerini kullanan müşterilerden aldığınız tepkiler ne yönde?

 

ReneSola ile tanışmamız, ReneSola Ege Bölge Temsilcisi Hüseyin DEMİR ile oldu. ReneSola dışında sektörün önde gelen aydınlatma firmalarının da bayiliğini yürütmekteyiz ve dolayısıyla bu pazarda mücadele oldukça çetin geçmekte. Bu mücadele içerisinde ReneSola’dan yana tercih kullanmamızdaki en önemli etken, ürün kalitesi ve güvenilirliği, ürünlerin teknik anlamda standartları çok rahat karşılaması ve bunun yanında ReneSola Bölge Temsilcisi Hüseyin Bey’in de verdiği destek oldu. Ürün satışını gerçekleştirdiğimiz müşterilerimizden de oldukça olumlu geri dönüşler almaktayız. Özellikle ürünlerin uzun ömürlü ve değerlerini tam karşılıyor olması sahada tercih konusu olmakta.

 

Öz Aydın Elektrik’in kısa ve uzun vadedeki hedefleriyle ilgili neler söylemek istersiniz?

 

Kısa vadede; açıkçası içerisinde bulunduğumuz ekonomik dar boğazı en az kayıpla ya da mümkün olursa kayıpsız atlatabilmek ve dolayısıyla altyapımızı çok daha kuvvetli hale getirip bu süreçleri uzun yıllara yaymak olacaktır.

 

Sektörünüzü yakından bilen biri olarak bize sektörün gelişimi ile ilgili neler söylemek istersiniz? Sektörünüzle ilgili olarak ülkemizin dünya pazarındaki yeri neresi öğrenebilir miyiz?

 

Aydınlatma ve LED sektörü son birkaç yıl içerisinde önü alınamaz bir ivme ve değişim içerisinde. Teknolojik olarak çok ciddi yol kat edildi ve bu yolda hızlı karar verip bu kararları hayata geçirebilenler ön plana çıktılar, sektördeki yerlerini sağlamlaştırdılar. Bu bağlamda birçok sektörde olduğu gibi içerisinde bulunduğumuz elektrik ve aydınlatma sektöründe de Türkiye’nin stratejik konumu ve dinamikleri ön plana çıkmakta ve dolayısıyla dünya devi firmaların yatırım konusunda gözdesi olmakta. Tüm bunların yanında sektörün bir de ciddi risk teşkil eden bir hale gelmesi de işin olumsuz yanı olarak nitelendirilebilir. Ancak biz de bu yolda ReneSola ile yolumuza daha sağlam adımlarla devam etmek istemekteyiz.

 

Son olarak kendi sektörünüzle ilgili yaşadığınız sorunlar neler ve bu sorunların çözümü noktasındaki önerilerinizi nelerdir öğrenebilir miyiz?

 

Sektörde yaşadığımız sorunların en başında kalitesiz ürünlerin piyasayı sürekli zayıflatması ve bu bağlamdaki denetimsizliklerden dolayı kaliteli ürünlerin hak ettiği yerleri bulamaması olarak belirtebiliriz. Bunu da stok problemi takip etmekte. Üçüncü olarak da ürün devamlılığını gösterebiliriz.  Yukarıda belirttiğimiz parametreleri karşılayan firmalar da stok probleminden dolayı piyasaya cevap verme konusunda oldukça geç kalmakta ve yine bu durumdan oluşan boşluğu denetimsiz ve ucuz ürünler doldurup domine etmekte.

 

Öz Aydın Elektrik'in Yetkilisi

Bahri KARABULUT