Elektrik Dünyası Dergisi
E Bülten Aboneliği
E-Posta
Ad / Soyad
Ana Sayfa » Haberler
Haberler“Silvana Işık Labirenti” ile Büyülü Bir Dünyanın Kapıları Emaar Square Mall’da Açılıyor!
Kategori : Haberler
Ekleyen : Administrator
Tarih : 2018-05-14 12:55:26


Geri Dön
“Silvana Işık Labirenti” ile Büyülü Bir Dünyanın Kapıları Emaar Square Mall’da Açılıyor!

Anadolu Yakası’nın yeni alışveriş ve eğlence merkezi Emaar Square Mall, sanat ve ışık gösterisi olan “Silvana Işık Labirenti” ile ziyaretçilerine rengârenk bir deneyim sunuyor. Dünyaca ünlü mimar Ben Busche/Brut Deluxe tarafından tasarlanan Ilmex Illumination tarafından hayata geçirilen “Silvana Işık Labirenti”, yarattığı muhteşem atmosfer ile 6 ay boyunca İstanbulluları Emaar Square Mall’a çekecek.

 

Anadolu Yakası’nda alışveriş ve eğlencenin yeni durağı Emaar Square Mall, İngiltere’de sergilendiği dönemde büyük ilgi gören “Silvana Işık Labirenti”ni Türkiye’ye getirdi. Bir sanat ve ışık gösterisi olarak tanımlanan ve dünyaca ünlü mimar Ben Busche/Brut Deluxe tarafından tasarlanan Ilmex Illumination tarafından hayata geçirilen “Silvana Işık Labirent”i 5 Nisan 2018 tarihinden itibaren Emaar Square Mall’da sergilenmeye başladı. İlk kez 2017 yılının sonlarında İngiltere’de sergilenen labirent, hemen ardından Türkiye’de, ilk defa farklı bir formda Emaar Square Mall’da ziyaretçilerin ilgisine sunuldu.

 

Büyük ilgi gösterilen “Silvana Işık Labirent”i, 2,20 m yüksekliğinde ve üçgen biçimli 72 akrilik camdan oluşuyor. Labirent içinde gezen ziyaretçiler enstalasyon boyunca yürüdükçe gökkuşağı renkleri camların içinden yansıyor ve ziyaretçilerin etrafını renk ve ışık katmanlarından oluşan bir labirent ile sarıyor. “Silvana Işık Labirenti”ni dıştan saran aynalı film sayesinde, ziyaretçiler bir sonsuzluk odasına girmiş gibi hissediyor.

 

Bir kez içeri girildiğinde sürekli değişen ışık şekilleri ve dinamik olarak değişen tüm renk tonları ziyaretçileri hareketli bir evrendeymiş gibi hissettiriyor. Güçlü LED ışıklar ile muhteşem bir atmosfer yaratan labirent, gündüzleri gün ışığının da etkisiyle ilginç ışık gölge oyunları oluştururken, geceleri ise rengarenk bir dünyaya dönüşüyor.

 

6 ay boyunca Emaar Square Mall’da sergilenecek “Silvana Işık Labirenti”nin sadece Anadolu Yakası’nın değil, tüm İstanbulluların ve yerli-yabancı turistlerin de ilgisini çekecek.