Elektrik Dünyası Dergisi
E Bülten Aboneliği
E-Posta
Ad / Soyad
Ana Sayfa » Röportaj
RöportajÜmit Akdeniz: ‘Vestel Ürünlerini Firma Bünyemizde Bulundurmamız Müşterilerimizin Aviled’e Olan Güvenini Artırdı’
Kategori : Röportaj
Ekleyen : Administrator
Tarih : 2018-02-08 13:34:20


Geri Dön
Ümit Akdeniz: ‘Vestel Ürünlerini Firma Bünyemizde Bulundurmamız Müşterilerimizin Aviled’e Olan Güvenini Artırdı’

2014 yılında Ordu’da kurulan ve konusunda bölgesinin önde gelen firmaları arasında yer almayı başaran AVİLED’in Genel Müdürü Ümit Akdeniz ile AVİLED’i ve temsil ettikleri Vestel MARKA LED’li aydınlatma ürünlerini konuştuk.

 

Firmanız ticari faaliyetlerine ne zaman ve nasıl başladı? Firmanızı tanıyabilir miyiz?

 

2014 yılında Nisan ayında 1000 metrekare teşhir ve 400 metrekare depo alanı ile bölgemizin en büyük mağazası olarak hizmetlerimize genç ve yenilikçi kadromuz ile başladık. Sektöre farklı bir bakış açısı ile faaliyetlerine başlayan Aviled üç yıl gibi kısa bir sürede sadece bölgede değil tüm Türkiye’de hizmet veren bir marka haline geldik.

Teşhir mağazasının yanında teknik aydınlatma ile ilgili bölgede pazarlama ağı oluşturdu. Son iki yıl içinde yaptığımız yatırımlarla www.aviled.com.tr adresi ile e-ticarette ciddi başarılar yakaladık. Ayrıca Aviled olarak Türkiye’de fark yaratmak adına 2017 yılı başında Aviled Mimarım adı altında mimarların tüm ortam aydınlatma ürünlerinin 3 boyutlu modellerine ücretsiz ulaşıp kullanabilecekleri ve özel fiyat teklif alabilecekleri bir platform oluşturduk. Aviled, sektörde emin adımlarla ilerleyen, farklı ve yenilikçi bakışla sadece aydınlatma alanında ticari faliyet gösteren bir markadır.

 

Firmanız sektörün önde gelen LED’li aydınlatma ürünleri üreticisi Vestel’in bayiliğini yapıyor Birincisi Vestel’i neden tercih ettiniz ikincisi Vestel’in ürünlerini kullanan müşterilerden aldığınız tepkiler ne yönde?

 

Aviled sektörde başarılı olan, etkili yatırımlar yapan profesyonel firmalarla partnerlik yapmaktadır. Bu bakış açısı bizlerle vestelin yollarını kesistirdi. Vestel ürünlerini firma bünyemizde bulundurmamız müşterilerimizin Aviled’e olan bağlarını ve güvenini artırdı. Ayrıca milli değerlere sahip çıkan ve milli sermaye olan bir firmanın ürünlerini satmak bizleri de ayrıca mutlu etmektedir.

 

Firmanızın kısa ve uzun vadedeki hedefleriyle ilgili neler söylemek istersiniz?

 

Firmamızın kısa vadede planları arasında yaptığımız yeni yatırımlarla www.aviled.com.tr adresi ile faaliyet gösterdiğimiz e-ticarette daha başarılı olmak ve Aviled Mimarım uygulaması ile ülke genelinde çalıştığımız mimarlara çözüm ortağı olarak ticari ilişkilerimizi güçlendirmektir. Uzun vadede, Aviled markası olarak kendi tasarımlarımız ile konut, ofis, işyeri, şehir aydınlatma  ve bina aydınlatmalarında ülke genelinde hizmet etmek istiyoruz.

 

Sektörünüzü yakından bilen biri olarak bize sektörünüzün gelişimi ile ilgili neler söylemek istersiniz? Sektörünüzle ilgili ülkemizin dünya pazarındaki yeri neresi öğrenebilir miyiz? 

 

Aydınlatma kültürü ve bilinci ülkemizde giderek artmaktadır. Öncelikle kurumsal firmaların aydınlatma konusunda tasarruf amaçlı revizyona gitmesi sebebi ile LED ürünlere olan talep hızla artmıştır. Ayrıca popüler kültürün etkisi ve aydınlatma ürünlerine ulaşılabilirliğin kolaylaşması sebebi ile sektörün hacmi giderek büyümektedir.

 

Son olarak kendi sektörünüzle ilgili yaşadığınız sorunlar neler ve bu sorunların çözümü noktasında önerileriniz nedir öğrenebilir miyiz?

 

Sektörümüzde en büyük sorunumuz müşterilerimizi Vestel ve Vestel kalitesindeki ürünlere yönlendiremememizdir. Bunun için çalışmalarımızı sürdürüyoruz fakat bu konuda büyük zorluklar yaşıyoruz. Bunun nedeni müşterilerimizin genelde uygun maliyetli ürünlere yönelim gösteriyor olmalarıdır.  Alım sırasında müşterilerimize cazip gelen bu durum aslında onların zararına oluyor. Alım süreci sonrasında kısa vadede ürünlerde çok fazla sorunlar yaşamaya başlıyorlar. Ve belli bir noktadan sonra ödemeye başladıkları servis ve tamir ücretleri ile başlangıçta yapmış olduklarını düşündükleri tasarruf erimiş oluyor. Ve almış oldukları ürünler onlar için daha pahalı bir duruma geliyor. Bu sorunun çözümü ancak tüketiciyi bilinçlendirmekle sağlanabilir. Biz kendi işletmemiz bünyesinde alanında uzman satış temsilcilerimiz ile elimizden geldiğince müşterilerimizi bilgilendiriyoruz. 

 

AVİLED Genel Müdürü

Ümit AKDENİZ