Elektrik Dünyası Dergisi
E Bülten Aboneliği
E-Posta
Ad / Soyad
Ana Sayfa » Röportaj
RöportajYılmaz KILIÇ: ‘Firmamız Yenilikçi ve Çözüm Odaklıdır’
Kategori : Röportaj
Ekleyen : Administrator
Tarih : 2018-01-03 10:55:08


Geri Dön
Yılmaz KILIÇ: ‘Firmamız Yenilikçi ve Çözüm Odaklıdır’

10 yıldır görüntülü diafon sistemleri ve kapı geçiş kontrol sistemleri konusunda hizmet veren 5 yıldır da kendi ürünü olan Artego Görüntülü Diafon Sistemlerini ithal eden Artego’nun yetkilisi Yılmaz KILIÇ ile ithalatını yaptıkları Artego Görüntülü Diafon Sistemlerini ve sektörü konuştuk.

 

Firmanız ticari faaliyetlerine ne zaman ve nasıl başladı? Faaliyet konunuz ile ilgili neler söylemek istersiniz?

 

Firmamız 10 yıldır görüntülü diafon sistemleri ve kapı geçiş kontrol sistemleri konusunda hizmet vermektedir. Son 5 yıldır da kendi ürünümüz olan Artego Görüntülü Diafon Sistemlerini ithal etmekteyiz. Türkiye şartları, piyasa koşulları ve müşteri taleplerini göz önünde bulundurarak ürün yelpazemizi belirlemekteyiz.

 

Ürün yelpazenizde ne tür ürünler var ve piyasadaki benzerlerinden farklı yanları neler?

 

Ürün yelpazemizde villa, apartman ve site uygulamaları için her türlü görüntülü diafon çözümümüz mevcuttur. Ürünlerimizin tamamına cep telefonu arama modülü eklenebilir. Bu ürün sayesinde kapımıza gelen kişi zile bastığında cep telefonunuz çalar, cevapladığınızda kapıya gelen kişiyi canlı görebilir, konuşabilir ve kapıyı açabilirsiniz. Sektördeki diğer ürünlerden bizi ayıran en önemli özelliğimiz bu ürünümüzdür.

 

Üretim tesisleriniz ve çalışanlarınızla ilgili neler söylemek istersiniz?

 

Fabrikamız ürünlerimizin uzun yıllar stabil çalışması ve oluşabilecek arızalardan en hızlı şekilde çözüm üretebilmek ve gerekli yedek parçaları uzun yıllar destek verecek şekilde bulundurmaktadır. Şirketimizde bayilerimize proje desteği, ürün tedariği, teknik eğitim ve satış sonrası hizmet konularında çalışanlarımız tam destek vermektedir.

 

Firmanız AR-GE çalışmalarına bütçe ayırıyor mu? AR-GE çalışmalarınız ne durumda?

 

Firmamız AR-GE çalışmalarına büyük önem vermektedir. Sektörün ihtiyaçlarına göre yeni ürünler geliştirmektedir. AR-GE çalışmaları sayesinde görüntülü diafon ve akıllı ev sistemlerini aynı tabanda birleştirerek sektöre yeni ürünler kazandıracaktır.

 

İnovasyonu nasıl tanımlıyorsunuz. Firmanızın bu konudaki çalışmaları ne yönde öğrenebilir miyiz?

 

Firmamız yenilikçi ve çözüm odaklıdır. AR-GE faaliyetleriyle görüntülü interkom sistemlerinde asansör, hastane, askeriye, okul ve otopark gibi farklı iş kollarında da çözümler üretmektedir.

 

Firmanızın kısa ve uzun vadedeki hedefleriyle ilgili neler söylemek istersiniz?

 

Hedefimiz görüntülü interkom sistemlerini konut pazarının yanı sıra işyeri, fabrika, kamu ve özel teşebbüslerde daha yaygın hale getirmek ve interkomu sadece görüntülü konuşma dışında acil durum senaryolarına da uygulamaktır. Örnek verecek olursak asansörde, açık alanlarda ve acil durumlarda güvenlik merkezine ulaşabileceğiniz sistemleri yaygın hale getirmektir.  Bu sayede daha güvenli ortamlar sağlanmaktır.

 

Firmanızın kalite politikası ile ilgili neler söylemek istersiniz?

 

Firmamız için en önemli unsurlar kaliteli, dayanıklı ve estetik olmasıdır. Bu yüzden servis gerektirmeyen uzun yıllar çalışan ürünler sunmaktayız.

 

Sektörünüzü yakından bilen biri olarak bize sektörünüzün gelişimi ile ilgili neler söylemek ister siniz? Sektörünüzle ilgili ülkemizin dünya pazarındaki yeri neresi öğrenebilir miyiz?

 

Görüntülü diafon sektörü özellikle kentsel dönüşümden sonra hız kazanmıştır. Daha önceleri lüks tüketim olarak görülen görüntülü diafon şimdi zaruret haline gelmiştir. İnsanların evlerinde daha güvenli yaşamalarını sağlamaktadır. Bu nedenle günümüzde interkom sistemleri sektörü hızla büyümektedir. Türkiye dışa açıktır ve dünya pazarıyla entegre olmuştur. Arz ve talepler dünya pazarıyla doğru orantılıdır. Özellikle Avrupa pazarıyla birlikte yürümektedir. Çünkü dünyada herkesin güvende olmaya ve huzur içinde yaşamaya ihtiyacı vardır.

 

Son olarak kendi sektörünüzle ilgili yaşadığınız sorunlar neler ve bu sorunların çözümü noktasında önerileriniz nedir öğrenebilir miyiz?

 

Görüntülü interkom sektörü son 5 yıldır hızla büyüyen bir sektördür. Kendi sorunlarını kendi içinde çözebilecek bir yapıya sahiptir. Rekabet ve çeşitlilik oluşabilecek sorunlarda çözüm üretmektedir.

 

Artego Yetkilisi

Yılmaz KILIÇ