Elektrik Dünyası Dergisi
E Bülten Aboneliği
E-Posta
Ad / Soyad
Ana Sayfa » Haberler
HaberlerMaxlogic Supervisor Yazılımı
Kategori : Haberler
Ekleyen : Administrator
Tarih : 2017-09-23 15:09:24


Geri Dön
Maxlogic Supervisor Yazılımı

Maxlogic Supervisor Yazılımı, Windows işletim sistemi altında çalışabilen, akıllı adresli yangın algılama sistemlerindeki yangın ve hata durumlarının grafiksel izlenebilmesini ve komut gönderilmesini sağlayan, özel olarak geliştirilmiş bir bilgisayar yazılımıdır.

 

Supervisor yazılımı, mahallerin uzaktan izlenip, gerektiğinde kolayca komuta edilmesini sağladığı için tercih edilen bir üründür. Maxlogic&Mavigard marka akıllı adresli yangın algılama ve alarm sistemleri dışında diğer marka sistemlerini de panel bazında izleyebilen ve yine komuta edebilen bu yazılım cihaz takibini oldukça kolaylaştırmaktadır.

 

Tek bir Supervisor yazılımı, 64 santralden oluşan 1000 farklı networkün takibi ve kontrolüne olanak tanır. Bu yazılım vasıtasıyla; gelen yangın bilgisinin hangi mahali/mahalleri kapsadığı, alarmın hangi cihazdan/cihazlardan geldiği grafiksel olarak gözlemlenebilmekte, ONVIF protokolü ile çalışan IP kameralara bağlanılarak yangın anında görüntü alınabilmektedir. Supervisor yazılımı ONVIF haberleşme protokolüyle çalışan IP kameralara markaları ne olursa olsun bu protokole uygun yazılım yapıldığından erişebilmektedir. Geliştirilen bu yazılım, sistemde meydana gelen her türlü olayın tarihini ve zamanını, IP kameralardan alınan JPEG formatlı fotoğrafları da dâhil olmak üzere hafızaya kaydeder. Bu kayıtlar sonrasında görüntülenebilir, filtrelenebilir, yedeklenebilir hatta çıktı haline getirilerek saklanılabilir.

 

Supervisor yazılımı, yakın mesafelerde RS-232 veya RS-485 modülleriyle, uzak mesafelerde GPRS veya TCP/IP modülleri ile haberleşmeyi gerçekleştirir. Yangın ve hata durumlarında anlık veya belirlenen periyotlarda e-posta adreslerine e-posta yoluyla, kayıt edilmiş GSM numaralarına ise SMS yoluyla bilgi verir. Maxlogic marka adresli sistemlerin kullanıldığı bir projede Supervisor yazılımı dâhil edildiyse, panellere bağlı olan cihazların kirlilik denetimi de yine uzaktan gerçekleştirebilir. Kirlilik denetimi için öncelikle denetlenecek paneller belirlenir, daha sonra bu denetimin hangi sıklıkta yapılacağı seçilir. Denetlenecek panellerde yer alan dedektörler için bir kirlilik eşiği oranı belirlenir. Kirliliğin belirlenen oranda veya üstünde seyretmesi durumunda cihaz kirli olarak raporlanacaktır. Hangi networke bağlı, hangi panelin hangi çevrimindeki hangi cihazın kirli olduğu raporlar görüntülendiğinde öğrenilebilmektedir.

 

Supervisor yazılımının dâhil olduğu projelerde yangın veya hata gibi durumların Andorid cihazlarda görüntülenebilmesi ve bu cihazlardan komut gönderilebilmesi için Superviewer Android yazılımı, bilgisayarlarda görüntülenip komuta edilmesi için ise Superviewer veya Superviewer Graph yazılımları yüklenmelidir.

 

Superviewer Yazılımı

 

Bilgisayarlara olay anında otomatik veya manuel olarak uyarı mesajının gönderilmesini sağlayan yazılımdır.

 

Superviewer Graph Yazılımı

 

Superviewer Graph yazılımı olay anında otomatik olarak uyarı mesajının harita şeklinde gönderimini sağlar.

 

Superwiever Android

 

Superviewer Android yazılımı ise, Android işletim sistemi kullanan telefonlarla meydana gelen yangın olaylarının grafiksel izlenmesini ve kontrol edilmesini mümkün kılar.Maxlogic Supervisor Yazılımı takip ve müdahale açısından kullanıcı dostu olan tüm bu özellikleri sayesinde çok daha hızlı sonuçlar elde edilebilmesini sağlar.