Elektrik Dünyası Dergisi
E Bülten Aboneliği
E-Posta
Ad / Soyad
Ana Sayfa » Röportaj
RöportajMustafa ÇIKLAÇİFCİ: ‘Kaliteli ve Uluslararası Standartlarda Rekabetçi Fiyatlarla Sanayicimize Proje Bazında İhtiyacı Olan Her Türlü Ürünü Sunabiliriz’
Kategori : Röportaj
Ekleyen : Administrator
Tarih : 2017-09-23 12:21:50


Geri Dön
Mustafa ÇIKLAÇİFCİ: ‘Kaliteli ve Uluslararası Standartlarda Rekabetçi Fiyatlarla Sanayicimize Proje Bazında İhtiyacı Olan Her Türlü Ürünü Sunabiliriz’

Özellikle fişli kablo sektörünün ana girdisi olan fiş karkaslarının Türkiye’deki en büyük tedarikçisi olan Güvenir Elektrik’in yetkilisi Metalurji Mühendisi Mustafa ÇIKLAÇİFCİ ile üretimlerini ve sektörü konuştuk. 

 

Ürünleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Could you give some information about your products? 

 

Firmamız  elektrik, elektrikli ev aletleri yan sanayi ve hırdavat sektöründe 1996 dan bu yana faaliyet göstermektedir. Firmamız Türkiye’de üretimlerinin yanında kendi kalıp ve sistemleri ile Uzakdoğu da ürettirmiş olduğu ürünleri kendi tescilli markaları ile hem iç pazarda hemde Ortadoğu, Rusya ve Afrika pazarlarına ihraç etmektedir. Özellikle fişli kablo sektörünün ana girdisi olan fiş karkaslarının Türkiye’deki en büyük tedarikçisidir. Fiş karkaslarının tüm çeşitleri stoklarımızda mevcuttur. Bu karkasların tamamı uluslar arası kalitede üretilmekte olup,  Tüv Rheinland ve VDE belgelerine sahiptir. Firmamızın üretimleri arasında elektrikli battaniye anahtar ve elektrik grubu ürünlerde mevcuttur. 

 

Our company has been selling electric, electrical home products, spare parts since 1996. Our company producing in turkey also we producing with our mould and system in far east. we exporting to rusia, africa and middle east with our own trade mark. Especially our company is the biggest seller in turkey about plug-in conductor sector’s basic item ‘’plug’’.we have all styles of plug in our stocks. This plugs produce international quality also they have TüvRheinland and VDE certifications. Our products include electrical blanket keys and electrical system compenent.

 

Sektörünüzde karlılık nasıl bir grafik izliyor kısaca bilgi verebilir misiniz?  

Could you give some information about your profit diagram?

 

Fişli Kablo yan sanayinden bahsedecek olursak, bu sektörde irili ufaklı birçok firma yer almakta ve Türkiye deki firmalar bu sektörde Çin’den sonra en önemli üreticiler arasındadır. Ancak bu sektörde de yüksek rekabet yaşanmakta; düşük karlılık yanında her yıl üretim adetleri artmaktadır.

 

If we talk about sub-industry there is too much small and big company and that companies are important producers after china. However, there is too much competition in this sector. Every year profits are decreasing, quantities are rising.

 

Yılın son çeyreğine girmek üzereyiz geride kalan dönemi firmanız açısından değerlendirebilir misiniz ?

There is 3 months to the end of the year could you avaluate your rest 9 months?

 

Firmamız yıllık üretim ve tedarik programını her yıl başında netleştirmekte ve bu programa göre üretim ve tedariğini gerçekleştirmektedir. Bu yılda planladığımız şekilde üretim devam etmekte, fazladan gelen sezonsal taleplere de cevap vermekteyiz.

 

Our company planning produce and supply program in the beginning of the year, produce and supply according that program. This year we are producing like planned also we answering orders that we take in the year. 

 

Önümüzdeki dönem için yeni çalışmalar ve yatırım planlarınız var mı?

Do you have new works and investment plans incoming time?

 

Elbette var, diğer sektör gruplarındaki çalışmalarımız yanında; kablo ve kablo grupları yan sanayi sektöründe tamamlayıcı yeni ürün olarak her türlü neon ampul ve led ampulleri, daralan makaronları da ürün çeşitlerimize ekledik. 

 

Of course we have, we have new products like neon bulp and led bulps. We have them in our stocks now. 

 

Son olarak Eklemek istedikleriniz nelerdir?

Lastly what would you like to add?

 

Kablo ve gruplama sektöründe fiş karkaslarının yanında, diğer küçük ev aletlerinde ve beyaz eşyalarda kullanılacak yan sanayi ürünlerinin temin edilmesine de cevap verebiliyoruz. Kaliteli ve uluslararası standartlarda rekabetçi fiyatlarla sanayicimize proje bazında ihtiyacı olan her türlü ürünü sunabiliriz. Bu konuda güçlü bir altyapı ve mühendis kadromuz mevcuttur.

 

We can provide little home items and used in white goods sub-industry items. Our products have international quality and certificates.we have strong infrastructure and engineer staff.

 

Güvenir Elektrik’in yetkilisi Metalurji Mühendisi 

Mustafa ÇIKLAÇİFCİ