Elektrik Dünyası Dergisi
E Bülten Aboneliği
E-Posta
Ad / Soyad
Ana Sayfa » Röportaj
RöportajAdnan AKYAZICI: ‘Vestel’in Piyasadaki Güvenilir Adı, Kaliteli Ürünleri, satış Sorumluları İle Oluşturduğumuz Güven İlişkisi Vestel’i Tercih Etmemizde Etkili Oldu’
Kategori : Röportaj
Ekleyen : Administrator
Tarih : 2017-09-23 12:06:32


Geri Dön
Adnan AKYAZICI: ‘Vestel’in Piyasadaki Güvenilir Adı, Kaliteli Ürünleri, satış Sorumluları İle Oluşturduğumuz Güven İlişkisi Vestel’i Tercih Etmemizde Etkili Oldu’

1994 yılında Elektrik Mühendisi Adnan Akyazıcı tarafından Gaziantep’te kurulan ve kurulduğu günden bugüne Elektrik proje ve danışmanlık alanlarında faaliyet gösteren Akyazıcı Mühendislik’in yetkilisi Elektrik Mühendisi Adnan AKYAZICI ile Vestel’in ürettiği  LED’li aydınlatma ürünlerini ve sektörü konuştuk.

 

Firmanız ticari faaliyetlerine ne zaman ve nasıl başladı? Firmanızı tanıyabilir miyiz?

 

Akyazıcı Elektrik Mühendislik Ltd.Şti. , Gaziantep’te 1994 yılında Elektrik Mühendisi Adnan Akyazıcı tarafından kuruldu. Elektrik proje-danışmanlık alanlarında faaliyet gösteren firma 1997’de elektrik taahhüt işlerine başladı. 20 yılı aşkın süredir birçok konut, iş merkezi, okul, hastane, üniversite projelerine başarıyla imza atan firmada otuzu aşkın personel çalışmaktadır. 

 

 

Firmanız sektörün önde gelen LED’li aydınlatma ürünleri üreticisi Vestel’in bayiliğini yapıyor Birincisi Vestel’i neden tercih ettiniz ikincisi Vestel’in ürünlerini kullanan müşterilerden aldığınız tepkiler ne yönde?

 

Vestel ürünlerini ilk olarak hastane projelerimizde kullanmaya başladık. Ürünlerini kullanmaya başladığımız ve müşterilerimizden olumlu tepki aldığımız Vestel’in bayisi olma fikrini ateşledi. Vestel’in piyasadaki güvenilir adı, kaliteli ürünleri, satış sorumluları ile oluşturduğumuz güven ilişkisi tercihimizde ne kadar isabetli olduğumuzun belgesi. Müşterilerimizden bugüne kadar hep olumlu dönüşler alıyoruz.

 

Firmanızın kısa ve uzun vadedeki hedefleriyle ilgili neler söylemek istersiniz?

 

Firmamızın hazırlandığı projeler var. Vestel ile birlikte, projeleri hayata geçirebildiğimiz takdirde önümüzün açık olduğunu düşünüyorum.

 

Son olarak kendi sektörünüzle ilgili yaşadığınız sorunlar neler ve bu sorunların çözümü noktasında önerileriniz nedir öğrenebilir miyiz?

 

Kendi sektörümüzdeki en önemli sorunun haksız rekabet olduğunu düşünüyorum. Atıyorum 60*60 led panel dendiğinde Vestel olarak önerdiğimiz ürünün karşısına çıkarılmak istenen ürünler aynı kalitede ve standartta değil. Merdiven altı olarak nitelendirebileceğimiz ürünlerle mücadele etmek zorluyor bizi. Bu durumun önüne geçebilecek kurumların devreye sokulması ve piyasalara standardizasyonun oluşturulması gerektiğini düşünüyorum. Aynı sorunlar yalnız bizim piyasanın değil, ülkemizin sorunu.

 

Akyazıcı Mühendislik yetkilisi

Adnan AKYAZICI