Elektrik Dünyası Dergisi
E Bülten Aboneliği
E-Posta
Ad / Soyad
Ana Sayfa » Teknolojiler
TeknolojilerSunvia ile Sıfır Enerji Tüketimi!
Kategori : Teknolojiler
Ekleyen : Administrator
Tarih : 2017-07-20 17:19:21


Geri Dön
Sunvia ile Sıfır Enerji Tüketimi!

Form Şirketler Grubu’nun imalat ayağını oluşturan Form Endüstri Tesisleri San. A.Ş,  İzmir Pancar'daki tesislerinde ürettiği Sunvia gün ışığı aydınlatma sistemi, masraflarınızı düşürerek bütçenize katkıda bulunuyor ve yaşam alanlarınızı doğayla daha uyumlu, sağlıklı mekanlara dönüştürüyor.

 

SUNVIA Gün Işığı Aydınlatma Sistemi

 

Sunvia Gün Işığı Aydınlatma Sistemi, akrilik kubbe, reflektör ve difüzör gibi üç ana parçadan oluşuyor. Çatı üzerine yerleştirilen özel akrilik kubbe gün ışığını reflektif kanala iletir. Yüksek yansıtma özelliğine sahip reflektif kanal gün ışığını difüzöre iletir ve difüzöre gelen gün ışığı homojen bir şekilde mekanın aydınlatılmasını sağlar.

 

Sıfır enerji ile doğal aydınlatma sağlayan Sunvia, yapay aydınlatmalardan kaynaklı doğaya salınan karbon miktarını azaltan doğa dostu bir sistem. Sunvia’nın 250, 350, 550 ve 900 mm çaplarında 4 modeli bulunuyor. SV-900 modeli, 750 W eşdeğer güçte olup, 50-60 m2 alanı aydınlatma gücüne sahip.

 

1 adet SV-900 modeli, günde 8 saat, yılda 320 gün aydınlatma sağlayarak yaklaşık 800 kg CO2 emisyonunu engellemiş oluyor. Bunun anlamı “ DOĞAYA, 1 ÜNİTE İLE 2 AĞAÇ KAZANDIRILMASINA EŞDEĞERDİR”

 

SUNVIA kullanımının sağladığı avantajlar;

 

·         Sıfır enerjiyle çalışır, enerji tasarrufu sağlar.

·         Doğal aydınlatma sağladığından, karbon ayak izini azaltır.

·         Doğal aydınlatmanın sağlık üzerindeki pozitif etkisi nedeniyle çalışan kişilerin iş verimliliğini artırır.

·         Doğal aydınlatma kullanılan ortamlardaki ürünlerin tüketiciler tarafından daha çok tercih edildiği görülmüştür. Mağazalarda satışların artışını sağlar.

·         Doğal aydınlatma sayesinde okullarda öğrencilerin başarı oranlarında %20-30 artış sağlar.

·         Doğal aydınlatma yapılan sağlık kuruluşlarında hastaların iyileşme sürelerini kısaltır.

 

Sunvia, ev, ofis, depo, fabrika, alışveriş merkezleri, marketler, spor salonları ve yüzme havuzları gibi mekanların iç aydınlatmasında, doğal ışığı kullanmanıza imkan veren çözümler sunuyor.