Elektrik Dünyası Dergisi
E Bülten Aboneliği
E-Posta
Ad / Soyad
Ana Sayfa » Teknolojiler
TeknolojilerBosch Güvenlik Sistemleri ve Sony’den  Video Güvenlik Alanında İş Birliği
Kategori : Teknolojiler
Ekleyen : Administrator
Tarih : 2017-01-24 14:41:19


Geri Dön
Bosch Güvenlik Sistemleri ve Sony’den Video Güvenlik Alanında İş Birliği

Bosch Güvenlik Sistemleri ve Sony Corporation, 2017’nin başından itibaren, düşük ışık koşullarında üstün görüntü kalitesi ve yüksek çözünürlük alanlarında yeni bir standart belirlemek adına teknolojik uzmanlıklarını birleştirme kararı aldı. 

 

Bosch Güvenlik Sistemleri ve Sony Corporation, video güvenliği uygulamaları alanında yenilikçi ürün ve çözümler geliştirmek üzere iş birliği yapmak için anlaştı. 2017’nin başından itibaren yürürlüğe girecek iş birliğiyle iki şirket, yüksek çözünürlüklü ve düşük ışık koşullarında yüksek görüntü kalitesi sunan yeni standartlar belirlemek üzere teknolojik uzmanlıklarını birleştirecek. Ortaklık kapsamında Sony, video görüntü kalitesi ve performansına dair dünyada öncü konumdaki uzmanlığını ortaya koyarken; Bosch, verilerin yorumlanmasını sağlayan uçta video analiz teknolojisinin yanında, yönetilebilir veri bit hızı ve minimum depolama gereksinimi sağlayan yenilikçi teknolojiler sunacak. İş birliği kapsamında Sony’nin Japonya haricinde tüm pazarlardaki video güvenlik sistemleri müşterilerine, Bosch Güvenlik Sistemleri’nin satış ve pazarlama ekibi hizmet verecek. Sony kendi markası altında video güvenlik ürünlerini geliştirip üretmeye devam edecek.

 

Video güvenlik sektöründe devrim

 

Sony Corporation Profesyonel Ürünler Grubu Sektör Başkanı, Görüntüleme Ürünleri ve Çözümleri Başkan Yardımcısı Toru Katsumoto ortaklığa ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Bu ortaklık video güvenliği uygulamalarında öncü iki şirketin, teknolojik uzmanlıklarını ve güçlü yönlerini bir araya getireceği için video güvenlik sektöründe adeta devrim niteliğinde işler başaracak. Bosch’un veri bit hızı yönetimi ve video analitiği konularındaki uzmanlığı ile Sony’nin 4K çözümleri gibi üstün görüntü kalitesinin birleşiminden en büyük faydayı kullanıcılar görecek” dedi.

 

Nesnelerin internetinin gözleri

 

Bosch Güvenlik Sistemleri Başkanı Gert van Iperen ise şu yorumda bulundu: “Bu ortaklık, Bosch’un Nesnelerin İnterneti konusundaki vizyonunu da destekliyor. Video güvenlik kameraları ve daha da spesifik bir konu olarak derledikleri veriler, Nesnelerin İnternet'inin geliştirilmesi konusunda önemli bir rol oynuyor. Video gözetim kameraları, ‘nesnelerin İnterneti’nin gözleri’ olarak da adlandırılabilir.” Söz konusu iş ortaklığı, düzenleyici kurumların onay vermesinin ardından yürürlüğe girecek.