Elektrik Dünyası Dergisi
E Bülten Aboneliği
E-Posta
Ad / Soyad
Ana Sayfa » Röportaj
RöportajTekno Bağlantı Malatya’da Ürettiği Bağlantı Elemanlarını Dünya’nın Çok Sayıda Ülkesine İhraç Ediyor
Kategori : Röportaj
Ekleyen : Administrator
Tarih : 2016-10-21 14:54:05


Geri Dön
Tekno Bağlantı Malatya’da Ürettiği Bağlantı Elemanlarını Dünya’nın Çok Sayıda Ülkesine İhraç Ediyor

Tecde Grup bünyesindeki Çetin Civata San ve Tic. A.Ş.’den  sonra yine Tecde Grup bünyesinde yer alan Tekno Bağlantı  2010 yılında Malatya’da yaptığı fabrika yatırımı ile bağlantı elemanları üretimi konunda sektörünün önde gelen firmaları arasında yerini almayı başardı.

 

Tecde Grup’un bağlantı elemanları sektöründe üretime yönelik yatırımlardan ikincisi 1998 yılında kurulan Tekno Bağlantı Elemanları Pazarlama ve Ticaret Limited şirketidir. İstanbul’da faaliyetlerine başlayan şirket 2010 yılında Malatya’da fabrika yatırımı yapmıştır. Fabrika toplam 40.000 metrekare açık alan üzerinde, 27.000 metrekare kapalı entegre tesislerinde 200 personeli ile aylık 1.000 ton sunta vidası, matkap uçlu vida, sac vidası, somun ve cıvata üretimi gerçekleştirmektedir ve yıllık 15.000 ton üretim kapasitesine sahiptir. 2.9 mm ile 22 mm arası standart ve özel bağlantı elemanlarını, son teknoloji soğuk dövme tezgâhlarında üretmektedir. Müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda, tüm yüzey işlem, tel çekme ve ara tav işlemlerini kendi bünyesinde yapabilmektedir. Tekno Bağlantı Elemanları Pazarlama ve Ticaret Limited Şirketi’nin sahip olduğu mühendislik ve dizayn departmanı sayesinde tüm kalıp dizayn ve tasarımlarını özel yazılım ve simülasyon eşliğinde yapar. Tekno Bağlantı Elemanları Pazarlama ve Ticaret Limited Şirketi bünyesinde bulunan 1 adet continue tip PC kontrollü fırında karbonitrasyon ve ıslah tipi ısıl işlemlerini yapmaktadır. Tekno Bağlantı Elemanları Pazarlama ve Ticaret Limited Şirketi bünyesinde bulunan 1 adet tam otomatik Elektro Çinko Kaplama tesisi ile Şeffaf(Beyaz), Mavi, Sarı, Siyah Pasivasyon kaplamalar yapılabilmektedir. Üretim için gerekli olan tüm işlemleri kendi bünyesinde gerçekleştirebilmesi Tekno Bağlantı’nın önemli avantajlarındandır.

 

Tekno Bağlantı Elemanları Pazarlama ve Ticaret Limited Şirketi sahip olduğu 4 adet seçme makineleriyle müşterilerine hatasız parça sevk etmeyi taahhüt etmektedir.  Tekno Bağlantı Elemanları Pazarlama ve Ticaret Limited Şirketi kalite kontrol laboratuvarıyla, yaptığı ürünler ile ilgili her türlü mekanik ve kaplama testi bünyesinde yapabilmektedir.

 

Tekno Bağlantı yeni yatırımlarına müşterilerinin ihtiyaçlarını Türkiye’ de üreterek, katma değer katarak, kısa sürede teslim edebilmek adına devam edecektir. Ürettiği ürünleri mobilya, yapı, pencere, beyaz eşya makine, elektrik ve diğer bir çok sektöre hitap etmektedir.  Bu sektörler ile ilgili fuarlara katılarak müşteri taleplerini son kullanıcısından öğrenebilmektedir.

 

Tekno Bağlantının misyonu geliştirdiği ürünleri müşterilerinin kullanımına en uygun şartlarda sunarak onlara destek olabilmek ve sorunlarını çözebilmektir. Birlikte gerçekleştirilen projelerde teknik bilgi ve tecrübesini yansıtarak yardımcı olmaktır.

 

Vizyonumuz gelişen teknolojileri takip ederek müşterilerimize en iyi ürünü düşük maliyetler ile sunarak onların çözüm ortağı olabilmektir. 

 

Tecde Group yönetim Kurulu Üyesi

Çetin TECDELİOĞLU