Elektrik Dünyası Dergisi
E Bülten Aboneliği
E-Posta
Ad / Soyad
Ana Sayfa » Röportaj
RöportajAydınlatma Projelerimizin En Güvenilir Yerli Markası Vestel Led Aydınlatma Olmuştur
Kategori : Röportaj
Ekleyen : Administrator
Tarih : 2016-10-03 17:14:07


Geri Dön
Aydınlatma Projelerimizin En Güvenilir Yerli Markası Vestel Led Aydınlatma Olmuştur

2013 yılında kurulan gerçekleştirdiği aydınlatma projeleri sektörünün bilinen firmalarından birisi olmayı Başaran INON INOVATİF AYDINLATMA( Vestel LED Aydınlatma Ana Bayisi)’nın yetkilisi Nurkan Kemalbay ile INON INOVATİF AYDINLATMA’yı konuştuk.

 

Firmanızın  kuruluş hikayesi nedir? Büyüme nasıl sağlandı?

 

2013 yılında INON INOVATİF AYDINLATMA TİC VE SAN. A.Ş olarak kurulmuştur. Aydınlatma sektöründeki "iN" ürünleri, inovatif çözümleri "ON" konumuna getiren İNON, İstoç Ticaret Merkezi'ndeki showroomunda her projeye özel çözümler sunmaktadır. 1100m2’lik showroom mağazamızda bayisi olduğumuz VESTEL LED AYDINLATMA ve çeşitli markalara ait tüm iç ve dış mekan aydınlatma LED ürünlerini sergiliyoruz.

Özellikle Türkiye pazarında, yerli firma olarak güvenilebilinir, kaliteli LED Aydınlatma ürünlerine karşı büyük bir eksiklik vardı, ancak VESTEL LED AYDINLATMA ürünleri ile birlikte, bu boşluğu doldurmayı başardığımızı düşünüyorum. Yüksek ürün kalitesi, AR-GE ve inovasyona yönelik yatırımları, rekabetçi fiyatları, marka bilinirliğiyle kısa sürede projelerimizin en güvenilir yerli markası VESTEL LED AYDINLATMA ürünleri olmuştur.

 

İnovasyona verdiğiniz önemi nasıl tarif edersiniz?

 

İNON kalite anlayışının temelinde inovasyon vardır. Bu anlayışla, proje tasarımından yapımına, malzeme seçiminden üretimine ve nakliyesine kadar her aşamada aynı titizliği gösterir.  İnovasyon’da edindiği tecrübeyle mükemmelliyeti kendisine ilke edinir. İnovatif yaratıcılığın, teknolojinin yeni pazarlama yöntemiyle bütünleşmesi ile günümüzün hızla değişen rekabet ortamında ayakta kalabilmek için  ürünlerini, hizmetlerini ve pazarlama yöntemlerini sürekli olarak değiştirme ve yenileme gayreti içindedir. Tarafımızca, bu değiştirme ve yenileme işlemi "inovasyon" olarak adlandırılır.

 

Vestel markası ile gerçekleştirdiğiniz aydınlatma projelerinden bahsedebilir misiniz?

 

GURURLA YERLİ’’ anlayIşından yola çıkarak, VESTEL markası ile yurtiçi ve yurtdışında çeşitli projeler gerçekleştirdik. Başta Türkiye’deki Organize Sanayi Bölgelerindeki muhtelif sektörlerden fabrikalarda, inşaat ve yapı firmalarındaki projelerde, yiyecek içecek sektörü, perakende ve mağazacılık sektörlerinde, ayrıca çeşitli otel projelerinde iç ve dış mekanlarda kullanılmak üzere VESTEL LED Aydınlatma ürünlerini başarıyla projelerimizde hayata geçirdik.

 

Tüketicilere seslenirken kullanacağınız iletişim stratejilerinizi nasıl belirleyip şekillendiriyorsunuz?

 

Hakkımızda Yazılan En İyi Metin Pojelerimizdir;

Tüketicilere ulaşabileceğimiz en etkili iletişim şekli, hayata geçirdiğimiz projelerdir. INON A.Ş olarak müşterilerimizle yaptığımız işbirliklerinde, ilk önce kendilerinden beklentilerini, hedeflerini en iyi şekilde anlamaya çalışıyoruz. Proje ve planlama departmanımızla, müşterilerimizle beraber çalışmalarımızı koordineli olarak yürütüyoruz ve alternatif çözümler üretebiliyoruz. Proje analizi bizim için başarılı bir projenin başlangıç noktasıdır. İNON olarak yapılacak projenin ilk önce fizibilite raporlarını oluşturuyoruz. Inception aşamasıyla projelendirilecek mekanı yerinde keşfediyor, artı değer sağlayacak unsurları tespit ediyoruz. Analiz sonuçlarını malzeme seçiminden, tasarımına kadar tüm aşamalarda kıstas alıyoruz. Proje analizinde elde ettiğimiz sonuçlara göre projenin tasarımlarını ve uygulamalarını çiziyoruz. Kağıt üstünde çizdiğimiz her tasarım bizim için projenin bitiminden sonra çekilen fotoğrafı ve taahütnamesi niteliğindedir. Bu tasarımlara göre projenizi aydınlatacak inovatif ürün seçimini yapıp uygulama aşamasına geçiyoruz. Analiz sonuçlarında uygun bir şekilde tasarlanan bizzat üreterek veya seçerek temin ediyoruz. Bu sırada aydınlatmanın projeye olan uygunluğunu çok önemsiyoruz. LED ürünler sayesinde kar etmenizi göz önünde bulundurarak fayda sağlamayı amaçlıyoruz. İnovatif çözümlerle uygulama aşamasına hazır hale getiriyoruz. Proje analizi ile başlayan, ürün tasarımı ile devam eden prosesimizin son aşamasında inovatif çözümlerimizin son kalite kontrolünü yapıyoruz. Bu aşamamadan sonra da ürünlerimizin sevkiyatını yapıp başarıyla hayata geçiriyoruz. "İN" çözümleri "ON" konumuna getiriyoruz.

Hayata geçirdiğimiz projelerimizde en önde tuttuğumuz ilkemiz %100 müşteri memnuniyetidir. 

 

Inon İnovativ Aydınlatma Yetkilisi

Nurkan KEMALBAY