Elektrik Dünyası Dergisi
E Bülten Aboneliği
E-Posta
Ad / Soyad
Ana Sayfa » Haberler
HaberlerPelsan Aydınlatma DIALux Plug-In  Yazılımı Yayında…
Kategori : Haberler
Ekleyen : Administrator
Tarih : 2016-07-14 14:55:46


Geri Dön
Pelsan Aydınlatma DIALux Plug-In Yazılımı Yayında…

Pelsan Aydınlatma, 2016 yılının ilk çeyreğinde DIALux ile imzaladığı anlaşma ile sektörün önde gelen uluslararası firmaları arasındaki yerini alarak, kendi DIALux eklenti yazılımını (plug-in) devreye aldı ve ürünlerinin sektörün profesyonelleri tarafından dijital ortamda kullanılabilmesi adına çok önemli bir adım attı.

 

25 yılı aşkın bir süredir aydınlatma konusunda lider yazılım firması olan Dial tarafından geliştirilerek, kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan ve Türkçe dil seçeneği de bulunan DIALux ile DIALux evo yazılımları; programa üye olan üreticiler tarafından hazırlanan özel eklenti yazılımları sayesinde, aydınlatma aygıtlarının gerçek verim ve performanslarının üç boyutlu canlandırmalar ile simüle edilebilmesine olanak tanıyor.

 

Dünya ve Avrupa’nın en büyük aydınlatma firmalarının çalışmalarında kullandığı DIALux yazılımı, toplamda 189 ülkeden 600.000 civarında profesyonel kullanıcıya ulaşıyor. Türkiye’de ise yaklaşık 8.000 profesyonelin, DIALux ile çalıştığı tahmin ediliyor. Pelsan Aydınlatma, DIALux ile çalışmaya başlayan 171. uluslararası aydınlatma firması oldu. Kullanıcılar, Pelsan Plug-in yazılımını indirerek, Pelsan Aydınlatma Akredite Laboratuvarında EN 13032-1 ve EN 13032-2 standartlarına uygun şekilde test edilen 850 armatür ölçüm dosyasına, iç, dış ve endüstriyel aydınlatma olmak üzere 3 farklı ürün kategorisindeki teknik verilere, LED & Konvansiyonel aydınlatma ürünlerinin ölçüm dosyalarına ulaşma imkanı elde ediyorlar. 

 

Pelsan Aydınlatma’ nın DIALux yazılımına http://www.pelsan.com.tr/tr/dialux adresinden ulaşabilirsiniz.

 

DIALux programını ücretsiz olarak indirmek için https://www.dial.de/en/dialux/download/ adresini ziyaret edebilirsiniz.